2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) приключи контролите с отрицателен баланс

Локо (Пд) приключи контролите с отрицателен баланс

"Смърфовете" въртят равенство с катарци

Локомотив (Пд) завърши летните си контроли с равенство. Тимът на Емил Велев извъртя 1:1 с катарския Ел Джаиз в Австрия, където протече втората част от подготовката на „черно-белите”. Голът за пловдивчани отбеляза новото попълнение Тасио в края на първото полувреме. През второто Даниел Георгиев получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

Локомотив (Пд) започна в състав: Господинов, Тодоров (к), В. Георгиев, Саламастракис, Венков, Д. Георгиев, Тимонов, Даксон, Сержиньо, Тасио, Маркес.

През второто полувреме се появиха: Котев, Каба, Спасов, Стефанов, Маламов и Коцев, докато Баия остана резерва.

Треньорът Емил Велев обяви след мача, че вратарят Жилбер Баия и младият френски бранител Мохамед Каба няма да останат в клуба. На техните места Кокала иска под рамката да се върне Андрей Павловс, а в защита пак да заиграе Юнес Бенжалюн, който бе убеден от Коко Динев да не напуска „смърфовете”.

Удар на Тимонов профуча близо до страничната греда на вратата на Ал Джаиз в 29-ата минута преди Йордан Господинов да избие шут на Ферера.

В 45-ата минута българският тим откри резултата. Даксон изведе Тасио, който проби мощно, надбягвайки защитник и преодолявайки вратаря на катарците, и направи 1:0.

През втората част шут на Даксон принуди вратаря на Ал Джаиз да избива с крак.

В 71-ата минута Даниел Георгиев извърши нарушение пред пеналтерията и получи втори жълт картон, като от свободния удар произлезе изравнителното попадение на катарците. Зиани не остави шансове на Господинов.

Така Локо направи второ равенство в контролите след нулевото с Ягодина на 27 юни. Балансът на „смърфовете” през лятото е следния: 7 мача, 1 победа, 4 загуби и 2 равенства.

Утре тимът на Емо Велев се завръща в България, където ще отмори един ден преди да замине за Бургас. В сряда Локо (Пд) се изправя срещу шампиона Лудогорец в спор за Суперкупата на България и в повторение на финала за националната купа, загубен от разградчани през пролетта.