2. - Национален отбор
  3. Хеттрик от успехи за България (U15)

Хеттрик от успехи за България (U15)

Юношите постигнаха втора победа над връстниците си от Азербайджан

Юношите на България, родени след 1 януари 1998 година, постигнаха втора победа над връстниците си от Азербайджан в Сливен. Този път съставът на Александър Георгиев се наложи с 2:0 над азерите. В първата среща „лъвовете” спечелиха с 4:2.

В стартовата единайсеторка имаше една промяна – Димитър Шейтанов започна на врата вместо Даниел Наумов. Нашите поведоха в 20-та минута, когато организираха много хубава бърза атака. Топката стигна до Павел Головодов, който нанесе удар. Последва спасяване и рикошет, а Валентин Йосков достигна до отскочилата топка, за да я насочи в мрежата за 1:0.

Алекс Боримиров оформи крайния резултат в 45-та минута. Играчът на Левски и днес се появи като резерва, а както и в първия двубой с азерите това не му попречи да остави името си сред голмайсторите. Боримиров направи пробив отляво, осъществи двойно подаване и с отличен диагонален удар „препарира” вратаря на гостите.

Така по време на лагера в Сливен възпитаниците на Александър Георгиев регистрираха три победи – 1:0 над Черноморец, 4:2 над Азербайджан преди два дни и 2:0 отново над азерите днес. По план следващото събиране на тази формация ще е през месец юли.