2. - Национален отбор
  3. Националите до 19 години паднаха от Канада след обрат

Националите до 19 години паднаха от Канада след обрат

Българският отбор поведе рано във втория си мач на "Алкудия Къп", но пропиляха всичко в края

Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 1:2 от Канада във втория си мач от "Алкудия Къп". Александър Димитров направи две промени в сравнение със състава, на който заложи при победата с 1:0 над Беларус. Георги Китанов започна на врата вместо Александър Любенов, а Милчо Ангелов зае мястото на Смаил Креболиев.

"Лъвовете" поведоха още в шестата минута. Стефан Велков спря атака на канадците в центъра на терена и веднага подаде към нахлуващия по дясното крило Владислав Мисяк. Играчът на Левски след това се справи с бранител на съперника и с левия крак плъзна топката покрай вратаря за 1:0. В 24-та минута Мисяк имаше нова възможност, но  ударът му бе отразен.

Половин час след началото на двубоя топката стигна до Милчо Ангелов, но вратарят на Канада изби от краката му, а притичалият Петър Витанов видя как ударът му е избит на няколко метра от голлинията. В 38-та минута Канада стигна до първото си чисто положение, като от съвсем близко разстяоние централният нападател Брейди пропусна. Пет минути по-късно Пламен Гълъбов удари греди, след като засече стигналата до него топка след центриране от фаул на Станислав Дрянов.

Изравнителният гол падна в 49-та минута. Брейди се пребори за топката и тя попадна в Апарисио, чийто шут по земята попадна в долния десен ъгъл. Оттук насетне мачът стана изключително груб, като жълти картони от нашия тим получиха Станислав Дрянов и Чавдар Ивайлов.

В добавеното време на двубоя канадците организирха контраатака, при която Майкъл Петрсао нахлу по фланга, премина покарй двама наши бранители и промуши топката във вратата.

След поражението нашият отбор има три точки, а канадците са с шест. Шест точки има и Аржентина, тимът, който срещаме утре. Мачът ще бъде предаван по Eurosport2  и стартира от 22:00 часа.