2. - Национален отбор
  3. Националките до 17 години завършиха трети в квалификациите (СНИМКИ)

Националките до 17 години завършиха трети в квалификациите (СНИМКИ)

Във финалния мач от пресявките на в Добрич момичетата на Станислава Цекова победиха Македония с 2:1

Националният отбор на България за девойки до 17 години (родени след 1 януари 1997 година) завърши на трето място в първия квалификационен кръг за европейското първенство в Англия. Момичетата на Станислава Цекова записаха загуби от фаворитите в групата Швейцария (0:6) и Италия (0:10), а във финалния си мач от пресявките на стадион "Дружба" в Добрич победиха Македония с 2:1. По този начин "лъвиците" постигнаха втория си успех в официален мач в тази възрастова група. Миналата година отборът до 17 години, съставен от девойки, родени след 1 януари 1996 година, надигра Молдова с 1:0.

Иначе с двубоите в нашата група 9, които се проведоха в Каварна и Добрич, бе открит и цикълът за седмото европейско първенство за девойки до 17 години, което този път ще се проведе в Англия. До финалния кръг, освен домакините, ще достигнат още 7 отбора, като Италия и Швейцария си осигуриха места за следващите квалификационни групи. "Адзурините" оглавиха потока след категорична победа с 5:1 над швейцарките в последния ден.

Българките заслужиха третото място, което им оставя и съвсем минимални надежди да продължат в елитния кръг като третия най-добър тим в първия квалификационен кръг, след изключителна задружна и смела игра срещу Македония. Още в 4-ата минута от двубоя с македонките капитанката Илияна Бъндева изведе Стефка Петкова сама срещу вратарката и нисичката ни нападателка откри с шут по земята.

Стефани Скерлевска изравни в осмата минута с диагонален изстрел. "Лъвиците" нанесоха своя решителен удар в третата минута от началото на втората част. Отново Стефка Петкова се озова очи в очи с Бояна Божиновска и елегантно я прехвърли, за да зарадва стотината зрители на стадион "Дружба" в Добрич.

Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна