2. Световен футбол
  3. Атлетико Насионал ще играе срещу Бока Хуниорс на полуфиналите на "Копа Либертадорес"

Колумбийският тим Атлетико Насионал победи Росарио Сентрал (Аржентина) с 3:1 и се класира за полуфиналите на на футболния турнир за Копа Либертадорес.

Резервата Орландо Берио отбеляза гол в петата минута на добавеното време и Атлетико продължава напред след общ резултат 3:2. Тимът загуби първия си мач като гост с 0:1.

Двубоят завърши с четири червени картона в продължението, а три от тях получиха играчи на гостите - Естебан Бургос, Дамиан Мусто и Джовани Ло Селсо.

Тимът на Росарио поведе с гол на Марко Рубен от дузпа в 9-ата минута, за да поведе с 2:0 в общия резултат.

Макнели Торес се разписа за домакините в края на първото полувреме, а Алехандро Гуера в 50-ата направи резултата в мача 2:1.

Берио влезе като резерва и със своя гол класира Атлетико на полуфиналите. Само две минути, след като се разписа той получи червен картон.

Атлетико Насионал, който е шампион от 1989 година, ще срещне в спор за място на финала Бока Хуниорс. Аржентинският тим е шесткратен първенец в копа "Либертадорес".

Бока отстрани Насионал (Уругвай) с 4:3 след изпълнение на дузпи, след като и двата мача завършиха 1:1. Федерико Карисо реализира победната дузпа за аржентинския гранд.

В редовното време Даниел Диас си отбеляза автогол в 21-ата минута, а в 73-ата Кристиан Павон направи 1:1. Той си съблече фланелката, за да отпразнува попадението, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

Отборът на Насионал пропусна последните си три дузпи и загуби мача.

Сао Пауло също достигна до полуфиналите.

В последният четвъртфинал играят Пумас УНАМ (Мексико) и Индепендиенте дел Вайе (Еквадор). Индепендиенте дел Вайе (Еквадор) победи с 2:1 в първия мач. Реваншът е на 25 май.