2. Световен футбол
  3. Бока издържа над 75 минути с 10 души в голямото дерби с Ривър Плейт (ВИДЕО+СНИМКИ)

Глупав червен картон и контузия на Гаго не пречупиха Бока, който се добра до 0:0

Бока Хуниорс удържа равенство 0:0 срещу големия враг Ривър Плейт, въпреки че игра над 75 минути с човек по-малко на терена на "Ла Бомбонера". Бока е на пето място в група "Б" на Примера дивисион с актив от 18 точки след 12 мача, докато Ривър е осми в група "А" с 14 точки.

В типично нервната обстановка за суперкласико, Бока стартира мача ужасяващо, след като Пабло Перес изрита защитника Едер Баланта и получи директен червен картон. В края на първото полувреме домакините загубиха и халфа Фернандо Гаго, който изкълчи глезен и беше заменен от Марсело Мели. Ривър пък контролираше играта през по-голямата част от срещата, докато играчите на Бока разчитаха на контраатаки.

Ривър Плейт не успя да създаде много положения, а най-добрата ситуация се откри пред Бока и Карлос Тевес. Бившият нападател на Ювентус стреля опасно в средата на второто полувреме, но вратарят Марсело Бароверо спаси удара и топката излезе в корнер.