2. Световен футбол
  3. Кавани качи Уругвай на върха в зона Южна Америка (ВИДЕО)

Кавани качи Уругвай на върха в зона Южна Америка (ВИДЕО)

Артуро Видал се вихри за Чили, Хамес и Бака свалиха Еквадор от първото място

Уругвай се качи на върха в световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ след минимален успех с 1:0 над Перу в Монтевидео.

Голът падна в началото на втората част, когато влезлият на почивката Кристиян Родригес подаде на Луис Суарес, звездата на Барса с едно докосване изведе Кавани вляво в наказателното поле и нападателят на ПСЖ мощно прати под гредата.

Карлос Санчес направи голям пропуск минута по-късно, а при последвалия корнер Кавани нацели напречната греда след удар с глава.

Досегашният лидер в класирането Еквадор загуби с 1:3 гостуването на Колумбия в Баранкия след два гола на Карлос Бака.

След четвърт час Хамес Родригес намери Бака в наказателното поле, стрелецът на Милан се завъртя около защитник и намери левия ъгъл за 1:0.

Три минути след началото на втората част Кардона центрира след финтове отляво, а халфът Себастиан Перес акробатично засече с помощта на дясната греда – 2:0.

Точно в средата на втората част триото в атака – Хамес, Куадрадо, Бака отново матира еквадорците. Хамес овладя пред наказателното поле и пусна в коридор вдясно за Куадрадо, който чукна за Бака и той само обърна с едно докосване в празната врата за 3:0.

Резервата Микаел Аройо вкара много красив почетен гол за Еквадор от свободен удар в 90-ата минута.

Чили се оказа изоставащ, но разгроми Венецуела с 4:1 като гост. Артуро Видал и Маурисио Пиния вкараха по два гола.

Отеро даде аванс на домакина Венецуела в 9-ата минута, но Пиния изравни в 33-ата.

След почивката отново Пиния направи обрата пълен, а моторът на Чили Артуро Видал добави нови два гола в последните 20 минути.