2. Световен футбол
  3. Колумбия шокира Бразилия в Копа Америка (ВИДЕО)

Колумбия шокира Бразилия в Копа Америка (ВИДЕО)

"Селесао" отстъпи с 1:0, след края на двубоя Неймар видя червения цвят

Колумбия сътвори сензацията на Копа Америка 2015, като победи суперфаворита Бразилия с 1:0.

Мачът бе от Група С на турнира и се игра на ст. "Монументал Давид Ареяно" в Сантяго. Бразилците, особено през второто полувреме, имаха сериозно надмощие, което обаче не успяха да оползотворят. Единственият гол в мача вкара в 36-ата минута Хейсон Мурийо, който от тази година играе за Интер Милано.

С голям принос за сензационната победа е и вратарят на колумбийците и лондонския Арсенал Давид Оспина, отличил се с великолепни намеси. Победата е и своеобразен реванш за Колумбия за загубата от Бразилия на Световното първенство преди 1 г. Тогава, на 4 юли във Форталеза, Кариоките взеха четвъртфинала с 2:1 с голове на Тиаго Силва и Давид Луис, докато за колумбийците се разписа Хамес Родригес от дузпа.

Крахът на състава на селекционера Дунга беше пълен, след като Неймар получи червен картон, но след края на двубоя. Реферът Енрике Осес санкционира капитанът на „селесао“ заради удар с глава, който той нанесе на Хайсон Мурийо от Колумбия, като в инцидента се замеси и нападателят на „лос кафетерос“ Карлос Бака. Според Даниел Алвеш упрекна съдията в множество прегрешения както във въпросната ситуация, така и в хода на мача, когато според него арбитрите са показвали двоен аршин в решенията си.

Със спечелените 3 т. Колумбия се връща в играта след изненадващата загуба на старта на Копа Америка от аутсайдера Венецуела с 0:1. Начело в Група С с по 3 т. са Бразилия, Венецуела и Колумбия. Без точков актив до момента е Перу, като обаче перуанците и венецуелците са с мач по-малко. Двата отбора играят в петък, от 2:30 часа българско време.

Меси: Първата цел е изпълнена