2. Световен футбол
  3. Крузейро увеличи аванса си на върха (ВИДЕО)

Крузейро увеличи аванса си на върха (ВИДЕО)

Коринтианс записа 11-и последователен мач без загуба

Шампионът Крузейро победи гостуващия Гремио с 1:0 и увеличи аванса си на върха след 16-ия кръг на бразилското футболно първенство. Възпитаниците на Марсело Оливейра записаха шести успех в последнте си осем мача, в които нямат поражение, с което събраха 36 точки.

Преследвачите Интернасионал и Коринтианс имат по 31 точки. Единственото попадение на стадиона в Бело Оризонте реализира резервата Дагоберто четири минути преди края. Така Гремио, който от началото на месеца е воден от бившия селекционер на бразилския национален отбор Луис Фелипе Сколари, допусна четвърто поражение в последнтите си пет мача. Тимът е десети с 22 точки.

Коринтианс записа 11-и последователен мач без загуба в първенството, след като разгроми гостуващия Гояш с 5:2. Тимът на Мано Менезеш стигна до успеха с късни голове на резервата Лусиано, който се отличи с хеттрик в последните 12 минути на мача, след като влезе на почивката на мястото на Анхел Ромеро. Преди това Гояш на два пъти повеждаше с попадения на Тиаго Мондеш и Джаксон, но Хосе Паоло Гереро и Елиаш изравняваха за домакините.

Гостите заемат 11-ата позиция в подреждането с 20 точки, след като продължиха серията си на четири последователни поражения.