2. Световен футбол
  3. Нова Зеландия ще гони дивото в Лима

Нова Зеландия ще гони дивото в Лима

Перу фаворит за краен победител в баража за Мондиал 2018

След като изпусна питомното, Нова Зеландия ще гони дивото при гостуването си на Перу. Двата тима направиха 0:0 в първи плейоф за класиране на Мондиал 2018. Двубоят се игра в Уелингтън. Така южноамериканците са фаворити преди реванша в Лима.

Неразбирателство между защитниците и вратаря Стефан Маринович едва не доведе до гол за гостите още в началните минути. В последния момент стражът обаче предотврати опасността. Перуанците владееха топката по-продължително, но трудно стигаха до удари във  вратата.

През второто полувреме мачът беше напълно равностоен, а новозеландците все по-често атакуваха. Най-добрата възможност за домакините дойде малко преди края, когато Райън Томас стреля покрай гредата.

Гостите от Перу се защитаваха спокойно. Инките могат да са доволни от днешния резултат и да чакат с оптимизъм мача на 16 ноември.