2. Световен футбол
  3. Пенярол вдигна 50-а титла на Уругвай

Пенярол вдигна 50-а титла на Уругвай

Грандът победи с 3:1 в плейофа за титлата Пласа Колония

Уругвайският гранд Пенярол стана шампион на страната за 50-и път в историята си. В плейофа за титлата Пенярол победи скромния тим на Пласа Колония с 3:1 след продължения. Тимът на Колония бе наречен уругвайския "Лестър", след като спечели втория дял на шампионата "Клаусура" при първия си сезон в елита. Тази победа спечели правото на Колония да се изправи в плейофа за титлата срещу победителя в "Апертура" Пенярол.

На стадион Сентенарио в Монтевидео Колония поведе с гол на Алехандро Фурия в 69-а минута, но Диего Роси изравни за Пенярол 10 минути по-късно и прати мача в продължения. В 108-а минута защитникът на Колония - Херман Ферейра получи червен картон, което отвори пътя на Пенярол към победата. Минута по-късно Максимиляно Оливера вкара втори гол след корнер, изпълнен от бившия капитан на Уругвай Диего Форлан, а Маурисио Афонсо направи 3:1 за Пенярол във 112-а минута.