2. Световен футбол
  3. Сърбия се класира за финала на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години

Западните ни съседи се наложиха с 2:1 над Мали след продължения

Сърбия победи Мали с 2:1 след продължения и се класира за финала на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Нова Зеландия. В спора за трофея в събота европейците ще се изправят срещу петкратния победител Бразилия, който по-рано днес разгроми Сенегал с 5:0 в другия полуфинал.

Андрия Живкович изведе "плавите" напред още в четвъртата минута с удар от 15 метра след извеждащо подаване на Неманя Максимович, а в последствие сърбите пропиляха още няколко чисти положения. Мали, който разчиташе предимно на контраатаки, успя да се върне в мача с попадение на Юсуф Коне, който изравни със силен удар по диагонала от около 30 метра в 39-ата минута.

След почивката Сърбия беше по-близо до гола, но удар на Милан Гаич от дистанция се отби от напречната греда. Така се стигна до продължения.

В 101-ата минута Иван Шапонич вкара с глава и донесе победата на европейците. Той се разписа отблизо, след като беше намерен с пас с глава от Милош Великович след центриране от корнер на Живкович от ляво.

Седем минути преди края голмайсторът за африканците Коне получи втори жълт и червен картон. Той реагира остро на решението на главния арбитър Мауро Вилиано да го отстрани и трябваше да бъде усмиряван от съотборниците си преди да напусне терена.

Сърбия има една титла от шампионата по футбол за младежи до 20 години, но като сборен отбор на Югославия през 1987 година.

Меси: Първата цел е изпълнена