2. Световен футбол
  3. САЩ се изложи срещу Колумбия и пропуска футболния турнир на Олимпиадата (ВИДЕО)

САЩ се изложи срещу Колумбия и пропуска футболния турнир на Олимпиадата (ВИДЕО)

Американците пропускат втори поредни Олимпийски игри, след като не се класираха и за Лондон пред 4 години

САЩ не успя да се класира за олимпийския турнир по футбол в Рио де Жанейро 2016, след като загуби с 1:2 у дома срещу Колумбия и отпадна след общ резултат 2:3. Във Фриско (щата Тексас) Роджър Мартинес се разписа на два пъти в полза на колумбийците, а американците Луис Гил и Мат Миасга получиха червени картони.

След половин час игра Мартинес отклони в мрежата удар на Андрес Роа, но в 59-ата минута Делвер Мачадо си вкара автогол с глава, опитвайки се да изчисти топката след пас на Джордан Морис.

Само пет минути след това Мартинес отново даде аванс за гостите, след като се пребори с Тим Паркър в наказателното поле на САЩ.

Преди четири години американският отбор не успя да се класира и за олимпийските игри в Лондон след неуспешен мач срещу Ел Салвадор в Нешвил. САЩ няма да участва в два поредни олимпийски турнира по футбол за втори път през последните 50 години.