2. Световен футбол
  3. Станаха ясни и последните два отбора от Африка за Русия 2018

Станаха ясни и последните два отбора от Африка за Русия 2018

Мароко и Тунис спечелиха квоти за Мондиала догодина

След изиграването на последните мачове от груповата фаза за квалификация на Световното първенство в Русия през 2018 в зона Африка, станаха ясни и последните два отбора, които ще вземат участие в Мондиала догодина. Това са отборите на Мароко и Тунис, които спечелиха групите А и С.

Тунизийците успяха да завършат наравно 0:0 с Либия като домакин и така запазиха лидерската си позиция преди последния кръг, завършвайки с 13 точки и нито една загуба. Втори в групата се наредиха Конго, които победиха Гвинея с 3:1 след голове на Кебано, Болинги и автогол на Сидибе. Това обаче не се оказа достатъчно и те завършиха с 10 точки.

В група С пък Мароко надделя над Кот Д'Ивоар с 2:0 като гост и остави един от най-добрите отбори на континента извън Мондиала. В пряк сблъсък за класиране мароканците показаха по-добрата игра в атака, въпреки че домакините контролираха мача в по-голямата му част.

Първият гол за Мароко падна в 25-та минута, когато Набил Дирар беше точен. Още преди Кот Д'Ивоар да опита да върне попадението, Меди Бенатия отбеляза за втори път във вратата на домакините и така направи задачата им за пълен обрат много сложна.

Въпреки сериозните си опити, футболистите от брега на слоновата кост не успяха да пробият защитата на своя противник и така останаха извън Русия 2018.

Всички африкански отбори, класирали се за Световното първенство през 2018 г.: Мароко, Тунис, Египет, Сенегал, Нигерия