2. Световен футбол
  3. Уругвай взе точка от Бразилия след частичен обрат (ВИДЕО)

Уругвай взе точка от Бразилия след частичен обрат (ВИДЕО)

Кавани и Суарес бележат за 2:2

Бразилия не можа да надвие у дома Уругвай, макар че имаше аванс от две попадения.

В крайна сметка обаче срещата от петия кръг на квалификациите за Мондиал 2018, играна на "Арена Пернамбуку", приключи при резултат 2:2

„Селесао” откри резултата още в първата минута, когато Дъглас Коща засече центриране пред вратата за 1:0.

В 26-ата минута пък Ренато Аугущо удвои аванса на Бразилия, след удар на Неймар и добавка.

Уругвай обаче не се предаде и само пет минути по-късно върна едно попадение чрез Единсон Кавани.

Впоследствие Луис Суарес опита от центъра да прехвърли вратаря на домакините, но не сполучи, ала три минути след началото на второто полувреме все пак успя да изравни резултата, разписвайки се с левия крак.

Така Уругвай вече има 10 точки и заема второто място във временното класиране, докато Бразилия е на третата позиция с 8, колкото имат още Парагвай и Аржентина.