2. Световен футбол
  3. Южна Корея удари Колумбия (ВИДЕО)

Южна Корея удари Колумбия (ВИДЕО)

В герой за победителите се превърна нападателят на Тотнъм Сон Хюн-Мин

Южна Корея се наложи с 2:1 като домакин на Колумбия в контролна среща, играна в Сувон.

В герой за победителите се превърна нападателят на Тотнъм Сон Хюн-Мин, който реализира и двата гола за азиатците. Той откри резултата в 11-ата минута, когато се справи с трима противникови бранители и се разписа.

След малко повече от час игра Сон реализира втория си гол в мача след грешка на вратарят на съперника.

Почетното попадение за гостите бе дело на Кристиан Сапата в 77-ата минута. Защитникът на Милан се разписа след центриране на Хамес Родригес.

Мачът най-вероятно ще се окаже последен за националния тим за дълго време за защитника на южноамериканците Едвин Кардона. Камерите заснеха как футболистът на Бока Хуниорс обижда домакините на расистка основа с жест, изобразяващ “дръпнати очи”. Това се случи след спречкване между съотборника му Хамес Родригес и състезатели на домакините.

Реферът не видя изцепката на Кардона, но от ФИФА със сигурност ще се сезират и най-вероятно ще наложат тежко наказание на въпросния играч на Колумбия.