2. - ЦСКА
  3. Лудогорец няма загуба при Никола Попов

Лудогорец няма загуба при Никола Попов

При този рефер ЦСКА никога не е губил домакински мач в първенството - има 6 победи и 1 реми

Никола Попов ще ръководи мача ЦСКА -Лудогорец, въпреки че е един от родните рефери, които са част от Евро 2015. Попов е четвърти съдия на международния турнир и като такъв няма право да свири срещи от А група. От СК при БФС обаче са поискали разрешение той да бъде пуснат за дербито на кръга и такова е дадено от страна на УЕФА, пише вестник "Тема спорт".

Единствено Попов получава наряд за разлика от другите трима наши съдии, които са на Евро 2015 - Георги Кабаков, Цветан Кръстев и Ивайло Стоянов.

При този рефер ЦСКА никога не е губил домакински мач в първенството - има 6 победи и 1 реми. 32-годишни-ят Попов е ръководил общо 13 срещи на армейците в А група, 8 които те са с актив от 8 победи, 3 равенства и 2 загуби при 20:9 голова разлика. В тях е отсъдил две дузпи за червените. Това ще е шести двубой на ЦСКА за Попов само в рамките на този сезон.

Той свири далеч по-рядко на Лудогорец - общо 5 пъти, 8 които разградчани имат 4 победи, едно реми и нито една загуба при 10:3 голова разлика. В тези двубои няма отсъдени дузпи.

Попов получава все повече наряди през последните три сезона и днес ще ръководи своя 69-и мач в А група.