2. Волейбол
  3. Аржентина триумфира в Белград, макар и трудно

Аржентина триумфира в Белград, макар и трудно

Аржентина постигна ценна победа над Сърбия с 3:2 гейма (20:25, 25:22, 18:25, 25:23, 15:13) в среща от група B на Световната лига. Това е трето поражение за сърбите, докато Аржентина постигна своята трета победа. В случая загубата на западните ни съседи няма особено значение за тях, защото те са домакини на финалния турнир и Колакович използва Световната лига за обиграване на състава си.

Аржентина постигна ценна победа над Сърбия с 3:2 гейма (20:25, 25:22, 18:25, 25:23, 15:13) в среща от група B на Световната лига. 5 125 зрители видяха загубата на своите любимци, въпреки 22 точки на Саша Старович и 21 точки на Никола Ковачевич. С по 14 за победителите се отличиха Самуел Окампо, Даниел Кирога и Алехандро Спаич.

Това е трето поражение за сърбите, докато Аржентина постигна своята трета победа. В случая загубата на западните ни съседи няма особено значение за тях, защото те са домакини на финалния турнир и Колакович използва Световната лига за обиграване на състава си.

„Плавите” спечелиха първия гейм без проблеми само за 23 минути и започнаха вихрено и втория, но аржентинците се събудиха и успяха да изравнят резултата в геймовете, печелейки втората част. Сърбия взе третия гейм, но последва още един в полза на Аржентина. „Гаучосите” спечелиха и тайбрека и така триумфираха в мача.

Според сръбския треньор забугата се дължи на непостоянство в играта. След добрия сервис и блок в геймовете, които са печелили е последвало отпускане и лошо посрещане, което е позволило на аржентинците да спечелят.

Същото мнение бе споделено и от новия съотборник на Владимир Николов в Кунео, капитанът на сръбския тим Никола Гръбич. Според него Сърбия не се е възползвала от възможностите, които е имала, а играта на отбора не е била постоянна.

Аржентина е на 2-о място в групата с 8 точки, а Сърбия заема 3-ата позиция със 7.