3. Альоша Андонов: С този отбор Бдин спокойно може да се утвърди в „А” група

Альоша Андонов: С този отбор Бдин спокойно може да се утвърди в „А” група

Треньорът знае, че неговите момчета са подходили наивно при загубата с 0:3 от Пирин (ГД)

Старши треньорът на Бдин (Видин) Альоша Андонов коментира, че загубата от Пирин (ГД) с 0:3  вече е забравена и отборът се готви за следващия мач със Септември (Симитли).

Според него отборът му подходил доста елементарно в началните минути по време на гостуването в Гоце Делчев и това е причината за загубата. Альоша Андонов очаква тежък мач в предстоящото домакинство в събота, когато Бдин приема Септември (Симитли), който е с нов треньор.

Този двубой със сигурност ще пропусне наказаният Борислав Борисов. До последно ще се преценява състоянието на нападаетеля Марио Близнаков, който е с болки в коляното. Альоша Андонов заяви, че разполага с достатъчно футболисти, така че няма да рискува с включването на Близнаков и в този мач.

Колкото до целите на отбора, Андонов каза, че не стои на всяка цена с всички средства да се преследва промоция в „А” група. Ако това все пак стане, наставникът е на мнение, че с тези играчи и още най-много две попълнения отборът спокойно може да се утвърди в българския футболен елит.

„Предстоящите кметски избори по никакъв начин не мисля, че ще повлият на футболния отбор на Видин, който е общински. Чест прави на кметът на Видин в момента, който не е номиниран за нов мандат и продължава да се грижи за отбора. Не вярвам, че новият градоначалник с лека ръка ще загърби този продукт, какъвто е футболния клуб Бдин. С добрите си игри не слизаме от заглавията на вестниците, което е добра реклама за Видин."

"Мен ме радва фактът, че преди никой не искаше да играе във Видин, сега ми звънят футболисти от „А” група да играят при нас, защото знаят че се работи здраво. По-рано момчетата от града предпочиатха да играя по селата, докато сега нещата се промениха”, завърши Альоша Андонов.
Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига