3. Альоша Андонов: За мен място за притеснение няма

Альоша Андонов: За мен място за притеснение няма

Инфарктен мач! Аз по принцип очаквах тежък мач и за съжаление това мое очакване се сбъдна. Това заяви треньорът на Бдин (Видин) Альоша Андонов след равенството 2:2 срещу Банско като домакин.

"Нямам обяснение как проспахме 30 минути от първото полувреме. Играхме 15 минути, вкарахме гол и имахме още положения, но след това дадохме инициативата на „Банско” и те изравниха. Второто полувреме също бе доста инфарктно. Успяхме да създадем отлични ситуации за гол, но не вкарахме. Радващото е, че не загубихме мача, защото нещата вървяха към загуба. Не мога да си обясня и слабата игра на някои от опитните футболисти. Казах в съблекалнята от кои не съм доволен. Ако броим ситуациите можехме с лекота да победим, но не се получи. Направиха грешки опитни играчи- 3-4 непростими грешки от които на два пъти отбора на „Банско” се възползва. За мен от абсолютно наши 100 процентови грешки те си вкараха головете. Но това е футбола! Лично аз съм убеден, че от мач след мач ще играем по-добре и ще стоим по стабилно. За физическите възможности на моите играчи съм убеден, че са добри, защото играем на добри обороти. Относно опитните играчи- те не трябва да си мислят, че само ще се разхождат и ще вземем мача. За мое съжаление явно не са ме разбрали правилно през тези 40 дни от подготовката. Най важното обаче е, че не загубихме мача, защото можехме и да го спечелим и да го загубим.Добър мач се получи за нашите стандарти с инфарктни развития . Моят отбор тепърва ще показва своите възможности. Селектиран е добре. Това им казах и на момчетата да не оклюмват глави. Днес 5-6 човека работиха добре, а другите бяха колебливи, а ако искаме да бием, всички трябва да се впрегнат и да работят здраво. Нямам притеснения относно следващия мач. Имам добри футболисти и проблема ми е на кои ще се спра. Конкуренцията в отбора е добра. Ще мога да използвам и Боби Борисов който бе наказан . На всеки ще дам шанс и който работи добре ще играе, а ако ли не ще отпадне първо от състава а след това и от групата. Аз им казах на играчите, че отбора ми е добре селектиран и няма да позволя някои да живеят на гърба на отбора. С някои може и да се разделим, което е нормално в спорта. За мен обаче място за притеснение няма”, коментира Андонов.

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига