3. Банско тръгна ударно в новия сезон

Банско тръгна ударно в новия сезон

Отборът на Банско победи с 3:2 Чавдар (Етрополе) на старта на новото първенство в Западната "Б" група. Двубоят бе официален дебют за треньора на домакините Войн Войнов

Отборът на Банско победи с 3:2 Чавдар (Етрополе) на старта на новото първенство в Западната "Б" група. Двубоят бе официален дебют за треньора на домакините Войн Войнов, който пое отбора от планинския курорт през лятото. Повече от 500 души, снабдени се със станалите известни покрай световното вувузели, бяха изпълнили трибуните на стадион "Свети Петър". Един автобус фенове бяха пристигнали от Етрополе да подкрепят отбора на Чавдар.

Срещата започна добре за домакините, които създадоха опасни положения още в началните минути, чрез новите си попълнения Георги Калайджиев и Борисла Хазуров. Вторият бе заменен заради тежка контузия, която ще го извади за известно време от игра.
В 16-ата минута Вайс Кьосов бе изведен в наказателното поле от Георги Калайджиев и откри резултата в полза на Банско.
Гостите се върнаха бързо в мача и стигнаха до изравняване на резултата в 23-ата минута, когато Иво Михайлов прати топката в далечния ъгъл на Атанас Аршинков за 1:1.

Все пак отборът на Банско се оттегли на почивка с гол аванс дело на юношата на Левски Павел Петков, който засече центриране в наказателното поле в 35-ата минута за -2:1.

Отново Петков бе точен през втората част, като донесе гола на успокоението за домакините в 60-ата минута за 3:1.
Малко по-късно Димитър Крушовски тресна греда от пряк свободен удар, а в самия край на мача извърши нарушение в наказателното поле срещу Тодор Стоев. Реферът Цветан Георгиев не се поколеба и отсъди дузпа в полза на Чавдар, която капитанът Николай Николов превърна в гол за крайното 3:2 в мача.
Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч