3. Банско започна с победа срещу Малеш в контролите

Банско започна с победа срещу Малеш в контролите

Давид Гълъбов вкара единствения гол за банскалии, дебют направи Шави от Барселона

Банско постигна минимална победа с 1:0 срещу Малеш (Микрево) в контролна среща, играна на стадион „Свети Петър” в планинското градче. Проверката бе първа и за двата втородивизионни тима в началото на лятната подготовка.

Единственото попадение в мача за домакините отбеляза Давид Гълъбов в 65-ата минута. Тогава той засече с глава центриране от фаул на Васил Туджаров за 1:0. През първата част отборът на Банско удари и две греди дело на Петьо Динков и Йордан Лечов.

Старши-треньорът на Банско Воин Войнов изпробва всички нови попълнения, включително и дошлият от Барселона Шави Гонсалес, който игра обаче само 25-минути през второто полувреме и бе заменен, тъй като изостава с подготовката. През първата част започнаха Петьо Динков, Благой Наков (Вихрен), и Георги Ангелов (Левски) от новите в състава на Банско. През втората час в игра освен испанеца от новите играха Александър Балездров (Сливен) и юношата на Пирин набор’92 Слави Кирилов.

20 минути от мача на вратата пък пазеше юношата на Банско Марио Атанасов, който е набор ’95 и замени Костадин Янев.
Следващата контрола на Банско е във вторник срещу Миньор (Перник) в Самоков. Отборът ще остане една вечер на лагер в Боровец и навръщане на следващия ден от 18:00 часа в Сапарева баня ще срещне в нова проверка местния тим Германея.

От 13 до 26 юли Банско ще участва в четиристранния турнир на комплекс „Пири” заедно с участието още на елитните тимове на Славия, Локо (Пд) и Черно море.

Програмата е следната:

13 юли (сряда) се играе само един мач от 18.00 часа между Черно море и Локомотив (Пловдив).

На 15 юли (петък) програмата включва два мача. От 17.00 часа Банско-Черно море и от 18.45 часа Локомотив (Пд) – Славия.

На 17 юли (неделя) отново се играе една  среща от 10.30 часа между отборите на Локо (Пд) – Банско
На 18 юли (понеделник) от 18.00 часа е мачът между Славия и Черно море,  а последния двубой от програмата на турнира е на 26 юли (вторник) между отборите на Банско и Славия.

Всички двубои от турнира се играят на комплекс „Пири”.