3. Берое би Несебър пред собствена публика

Берое би Несебър пред собствена публика

Берое победи с 2:0 Несебър във втората си контрола от лятната подготовка и първа играна на собствен терен...

Берое победи с 2:0 Несебър във втората си контрола от лятната подготовка и първа играна на собствен терен. По-интересното в мача, който се игра в доста горещо време се случи в рамките само на две минути - Владислав Златинов откри в 6-ата, а Апостолов покачи на 2:0 в 7-ата минута на срещата, предаде Beroe Online.

Старши-треньорът на Берое Илиан Илиев заложи през първото полувреме на Теодор Скорчев на вратата. В дясно на защитата се подвизаваше Здравко Илиев, а в ляво новото попълнение Тодор Динчев. Централна двойка защитници бяха Павел Ковачев и Георги Хашев. Опорен халф бе Диан Генчев. Пред него в средата на терена действаше Стефан Велев. Ляво крило бе Георги Божанов, а дясно - Петър Димитров. Атанас Апостолов действаше като офанзивен полузащитник, а типичен таран бе Владислав Златинов.

Първата сериозна опасност за гостите дойде в 5-ата минута когато Теодор Скорчев сгреши и подари топката на Христо Марков. Останал сам срещу него Марков стреля, но кълбото бе избито от Скорчев в корнер, като така стражът поправи грешката си.

Минута след това обаче публиката се зарадва на първия гол на Берое. Диан Генчев центрира от корнер от ляво на атаката на Берое. Владислав Златинов засече от границата на наказателното поле и бе безпощаден за 1:0.

Още след подновяването на играта в 7-ата минута след триходова атака на Берое Атанас Апостолов се оказа на върха й и реализира от близка дистанция в долния ляв ъгъл на вратата второто попадение в срещата в полза на "зелените".

Последваха по-спокойни минути. В 15-ата Христо Марков стреля от пряк свободен удар от около 30-ина метра, но прати топката на метър над вратата.

В 30-ата минута след центриране към Борислав Иванов се оказа, че той е останал в засада.

Най-сериозната опасност за готите след грешката в 5-ата минута дойде в 40-ата минута на срещата когато добър удар отправи Светослав Маламов. Топката мина на 60-70 см от сглобката на вратата пазена от Скорчев.

След почивката Илиан Илиев направи почти пълна смяна в отбора като остави само десният бек Здравко Илиев. На вратата застана Карамфил Илчев. Веселин Пенев заигра в лявата зона на отбраната, а централни бранители станаха Тодор Тодоров и Мирослав Енчев. Опорен халф стана Симен Минчев, а типичен халф и капитан през втората част - Слави Жеков. По дясното крило бе Николай Станков, а от ляво - Тодор Христов. Офанзивен полузащитник стана Стойчо Младенов, а Евгени Йорданов - острие в атака. В 58-ата минута и Здравко Илиев бе заменен от Иван Канев, който заигра като опорен полузащитник. Симеон Минчев мина на мястото на Мирослав Енчев в отбрана, а Енчев заигра като десен бек.

В 47-ара минута Карамфил Илчев се намеси с много добър удар в долния ляв ъгъл на вратата му, но стражът не бе сигурен.

20 минути по-късно Стойчо Младенов центрира от ъглов удар към Тодор Христов, който засече добре топката, но след рикошет в защитник тя бе изкарана в нов корнер. След изпълнението му последва кратко разбъркане и възможност за Берое, но бранителите в синьо се справиха.

В 73-ата минута при добър пас за Тодор Христов от дълбочина, той напредва добре няколко метра и стреля отлично, но топката мина на метър от вратата.

Две минути след това флангова атака за гостите организира Борислав Иванов. Той центрира остро към Мартин Кокалджиев, който стреля с глава от 4-5 метра, но перфектна намеса на Карамфил Илчев запази мрежата на Берое суха.

Последната опасност за Берое дойде десетина минути преди края когато Слави Жеков стреля добре, но топката мина покрай вратата.

Берое (Стара Загора) - Несебър (Несебър) 2:0
голмайстори: 1:0 Владислав Златинов 6', 2:0 Атанас Апостолов 7'
Берое (Стара Загора): 33. Теодор Скорчев (46' - 22. Карамфил Илчев), 2. Здравко Илиев (58' - 8. Иван Канев), 24. Павел Ковачев (46' - 16. Тодор Тодорв), 5. Георги Хашев (46' - 25. Мирослав Енчев), 4. Тодор Динчев (46' - 28. Веселин Пенев), 10. Диан Генчев (к) (46' - 29. Симеон Минчев), 17. Петър Димитров (46' - 20. Николай Станков), 16. Стефан Велев (46' - 7. Слави Жеков), 6. Георги Божанов (46' - 21. Тодор Христов), 27. Атанас Аполостов (46' - 11. Стойчо Младенов), 19. Владислав Златинов (46' - 9. Евгени Йорданов); старши-треньор: Илиан Илиев
Несебър (Несебър): 1. Мирослав Григоров, 20. Мартин Димитров, 19. Любен Николов, 4. Аян Ирфан, 5. Павел Колев (к), 11. Гюрсел Вели, 7. Борислав Иванов, 30. Кристиян Християнов, 18. Даниел Добриков, 15. Станислав Маламов, 8. Христо Марков (33. Павел Станев, 13. Андриян Божков, 2. Димитър Попов, 3. Атанас Рибарски, 6. Антон Стойков, 10. Мартин Кокалджиев, 16. Илиян Дуков, 17. Борислав Борисов); старши-треньор: Стоян Филипов
жълти картони: Борислав Борисов (77' - груб фаул) [Несебър]
главен съдия: Христо Христов
стадион: "Берое", Стара Загора