3. Чавдар (Бяла Слатина) излъга Септември в Симитли

Чавдар (Бяла Слатина) излъга Септември в Симитли

Отборът, воден от Юри Васев допусна първа загуба в първенството на Западната "Б" група

Отборът на Чавдар (Бяла Слатина) открадна важни три точки на стадиона в Симитли. В мач от 4-ия кръг на Западната „Б” група отборът, воден от на Диян Божилов, записа трудна победа с 2:0 срещу Септемри с попадения на Милен Иванов в 13-ата и Стефан Лачов в даденото от съдията продължение на срещата.

Домакините започнаха по-уверено срещата като имаха и преимущество във владението на топката. Момчетата на Юри Васев обаче не успяха да се възползват от превъзходството си в началните минути и така и не отправиха опасен удар към вратата на Младенов.

В 13-ата минута малко изненадващо резултатът бе открит в полза на гостите от Бяла Слатина. След бърза контраатака Милен Иванов бе изведен сам срещу вратаря Ганев и го преодоля за 1:0. Докрая на полувремето наставникът на домакините бе принуден да извърши две смени в състава си. Резултатът се запази до почивката.

Още с първия съдийски сигнал за втората част тимът от Симитли се хвърли в атака. Положенията пред Младенов се редяха едно след друго и единствено вещите му намеси предотвратиха попадение на Септември.

Особено впечатление направи спасяването на Младенов в 63-ата минута, когато той парира последователно удари на Калоян Стоянов и Цветан Николов, които бяха излезли на изгодни позиции.

На няколко пъти през вторите 45 минути футболисти на Септември излизаха очи в очи със стража на гостите, но ударите им бяха или неточни или бяха отразявани от Младенов.

Заключителните минути на срещата бяха доста изнервени и това си пролича от жълтите картони, които раздаде главният рефер Борислав Колев. И когато всички очакваха срещата да завърши при резултат 1:0 в полза на Чавдар, резервата Лачов бе изведен в наказателното поле на Септември и с премерен удар от петнайсетина метра отбеляза втори гол във вратата на Ганев.

По този начин тимът на Чавдар (Бяла Слатина) нанесе първа загуба на Септември и събра актив от 6 точки. Съставът на Диян Божилов изпревари съперника си от днешната среща в класирането и в момента заема 5-о място. Отборът от Симитли пък остава с 5 пункта, заемайки 7-а позиция.

Септември: 1. Ганев, 20. М. Николов, 4. Ралчовски, 3. Атанасов, 23. Ризов, 8. Костурков, 22. Балтов, 7. Гущеров, 11. Лулейски (к), 18. Ат. Николов, 19. Стоянов

Резерви:
1. Васев, 2. Илиев, 5. Ковачев, 6. Кацарски, 17. Цв. Николов, 21. Златанов, 25. Лазаров

Чавдар (Бяла Слатина): 42. Младенов, 80. Тричков, 3. Грозев, 23. Милчев, 88. М. Симеонов, 6. Иванов, 17. Колев, 24. Андонов, 8. Миленов, 15. Тодоров, 9. Василев (к)

Резерви
:
 1. Тошев, 10. Лачов, 22. Вл. Симеонов, 77. Димитров, 4. Стамболийски, 20. Коцев, 16. Цанков

Главен съдия: Борислав Колев (София)

СРЕЩАТА ПО МИНУТИ:

94' КРАЙ НА МАЧА!

93' 2:0 за Чавдар! Резервата Лачов бележи от петнайсетина метра в долния десен ъгъл.

90' Четири минути добавено време.

90' Цветан Николов и Емил Грозев се сдърпаха на терена, след което и двамата получиха жълти картони

87' Последна смяна в тима на ЧавдарБорислав Василев излиза, заменя го Стефан Лачов.

84' Жълт картон и за Мирослав Николов от състава на домакините.
83' Жълт картон за Тихомир Костурков от тима на Септември.

76' Втора промяна в състава на гостите. Излиза Венцислав Миленов, на негово място в игра се появява Владислав Симеонов.

71' Пореден пропуск пред вратата на Чавдар! Цветан Николов извежда Калоян Стоянов очи в очи с Младенов, но бившият нападател на Пирин (Благоевград) прехвърли вратата.

69' Смяна в състава на гостите. Дилиян Димитров влиза в игра. Тодоров напуска.

68' Първи жълт картон в срещата. Получава го Димитър Андонов от състава на Чавдар, за нарушение срещу Калоян Стоянов.

63'  Страхотна намеса на вратаря на гостите. Ковачев намери в наказателното поле Калоян Стоянов, който останал сам срещу Младенов се опита да го прехвъли. Стражът на Чавдар обаче внимаваше и изби. Топката попадна в Цветан Николов, който веднага отправи удар, но и той бе отразен от Младенов.

56' Нов пропуск на домакините. Мирослав Николов центира отдясно към Иво Лазаров, който от десетина метра стреля встрани от вратата. Натискът на Септември става все по-осезаем.

50' Опасност пред вратата на Чавдар. Цветан Николов с дълъг пас намери Иво Лазаров, който напредна в наказателното поле на гостите и тъкмо преди да нанесе решителен удар, Грозев се хвърли самопожертвователно на шпагат в краката му и изчисти в корнер. Нищо интересно след ъгловия удар.

46' На почивката е извършена трета последна смяна в състава на домакините. Играта напусна Иван Балтов, а вместо него мачът ще доиграе новото попълнение Георги Ковачев, дошъл от именно от Чавдар (Бяла Слатина).

46' Начало на втората част!

45' Край на първото полувреме!

44' Костурков от отбора на Септември изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното, но топката прелетя над напречната греда и не застраши вратата на Младенов.

31' Голмайсторът за гостите Иванов бе изведен отдясно в наказателното поле на Септември, след което отправи диагонален удар от 12 метра. Топката обаче преминава покрай лявата греда и излиза в аут.

29' Наставникът на домакините прибягва и до втората си смяна. Капитанът Анатоли Лулейски отстъпва мястото си на Цветан Николов.

27' Принудителна смяна в състава на Септемеври. Андон Гущеров напуска терена, а на негово място влиза Ивайло Лазаров

13' 1:0 за Чавдар! След бърза контраатака на гостите Милен Иванов е изведен сам срещу вратаря и го преодолява, откривайки резултата в срещата.

10' Домакините са по-активният отбор в началните десет минути, но опасни удари към някоя от двете врати все още няма.

2'  Капитанът на Чавдар (Бяла Слатина) Василев бе съборен в наказателното поле на Септември. Гостите имат претенции за дузпа, но преди това е била маркирана засада.

1' Начало на срещата!

0' Любопитен факт е, че страничните съдии на тази среща са жени. Това са Йорданка Корчева от Велико Търново и Деница Крумова от София.
Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига