3. Черно море продължава за Купата след 2:0 над Марек +ВИДЕО

Черно море продължава за Купата след 2:0 над Марек +ВИДЕО

След 0:0 в Дупница, "моряците" зарадваха варненската публика с два безответни гола

Отборът на Черно море победи с 2:0 у дома тима на Марек в реванш от 1/16-финалите за Купата на България. Двубоят в Дупница завърши 0:0, но след голове на Иван Коконов през първото полувреме и Дани Георгиев през второто, тимът на Георги Иванов продължава напред в надпреварата.

Домакините поведоха още в 16-ата минута с гол на Иван Коконов. Емилов проби силно по дясното крило и центрира в наказателното поле, кедъто Коконов с премерен удар намери долния десен ъгъл на Младенов.

„Моряците“ продължиха да бъдат по-опасният тим и до края на полувремето, но не успяха да отбележат второ попадение. Стражът на Марек спаси удар на Коконов малко след гола, а след това на два пъти се намеси добре при изстрели на Бергонси.

В средата на втората част Черно море удвои аванса си. С прекрасен удар от около 30 метра Дани Георгиев хвана неподготвен Младенов и заби топката в долния десен ъгъл на вратата на Марек, оформяйки крайното 2:0.

Тимът на Георги Иванов заслужено продължава в следващата фаза на турнира, като футболистите му контролираха развоя на мача почти през целите 90 минути. Гостите от Марек имаха само един точен удар в очертанията на вратата, с който Михайлов се справи.

Първите срещи от 1/8-финалите са на 6 ноември (сряда).
Късна драма на "Бончук"

Бивш нападател на Левски спаси Марек

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч