3. Добруджа спечели дербито с Черноморец (Бч)

Добруджа спечели дербито с Черноморец (Бч)

Днес се изиграха 5 мача от програмата на 15-ия кръг на Източната „Б“ група. Ето и всички резултати

Добруджа превъзхождаше през целия мач отбора на Черноморец (Бч), но победи само с 1:0. Добруджанци спечелиха напълно заслужено, след като пропуснаха да запишат далеч по-изразителна победа.

Мачът бе изключително динамичен, като още от първите минути “жълто-зелените” взеха инициативата. Още в 3-та Ивелин Костов изведе Тодор Данков по левия фланг, който продължи успоредно на голлинията, но Николай Колев бе изпеварен от бранител на домакините. В 9-та Темелиев спаси с огромни усилия силен шут на Здравко Петров. Минута по-късно домакините можеха да поведат, но останалият сам пред вратата на Добруджа Куртев с глава прати топката в аут. Най-чистата ситуция през първата част за Добруджа бе в 30-та минута, когато Николай Колев бе изведен сам срещу вратаря на Черноморец. Младият нападател се засуети, стражът Теменлиев скъси ъгъла и с плонж парира удара. В 37-ата минута гол на Емил Тодоров бе отменен заради засада, а в последвалата атака добруджанци бяха близо до гол, но Темелниев отрази удар на Данков. В последната минута на първата част Младен Димитров нацели напречната греда, след като засече с  глава центриране от корнер.

Второто полувреме отново започна с пропуск пред вратата на балчиклии. В 54-ата минута Симеонов стреля от десетина метра високо над вратата. В 66-ата минута Николай Колев отново се отчете с фрапантен пропуск. Шут на Илиев рикошира в бранител на Черноморец и топката попадна у Колев, който от няколко метра отново не успя да преодолее вратаря Теменлиев.

Все пак логичното се случи в 74-ата минута, когато след грешка в отбраната на домакините Валери Михайлов се озова в наказателното поле с топката, с лъжливо движение преодоля двама защитници и след това прати топката във вратата на Теменлиев за 0:1. В последните секунди на мача Михайлов можеше да вкара и второ попадение, но силният му удар отново срещна грeдата.

Интресен факт от мача играл се в кк"Албена" бе, че феновете на на гостите от Добрич бяха повече от феновете на домакините. На трибуните бе и кметът на Каварна Цонко Цонев, който изгледа с интерес двубоя. В средата на първото плувреме на стадиона се появиха и футболистите на Литекс, водени от стоя треньор Любослав Пенев. Те проведоха тренировка преди мача с Калиакра утре на едно от помощните игрища около стадион1 в кк" Албена".

С тази победа Добруджа вече има в актива си 19 точки, с една по-малко от Черноморец.

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч