3. Етър стартира с победа с гол на Генов от корнер

Етър стартира с победа с гол на Генов от корнер

„Етър” стартира с победа с 1:0 над „Любимец” участието си в Източната „Б” група. Единствения гол в мача вкара капитанът Мариян Генов в 61-ата минута, когато майсторски завъртя топката от корнер и презц купа от играчи тя влетя в далечния ъгъл – 1:0, съобщава официалният сайт на "виолетовите".

Преди мача на стадиона се появи турският инвеститор Фейзи Илханлъ, който ще бъде партньор на досегашните собственици в издръжката на клуба. Бизнесменът минути преди срещата бе представен в съблекалнята на отбора и пожела успех на футболистите, а после бе представен и на публиката.

„Етър” излезе в нови екипи изцяло във виолетово, на фланелките на които вече стои логото на СВА, а на шортите – на „Болярка” и „Надежда Христова”. Заедно с тази екипировка днес пристигнаха и екипи за свободното време, които са в бяло-черно-виолетови цветове.

Треньорът Георги Тодоров бе заложил на Костадинов и Русев в защита с бекове Гайдаров и Камил, опорни халфове бяха Апостолов и Лапантов, на левия фланг Ивайло Димитров, на десния Мартин Станкев, а в атака Генов и Русков. Наставникът още на пресконференцията преди мача бе заявил, че очаква трудно първо домакинство заради недостатъчната сработеност на тима и че играчите трудно ще издържат физически до края, и се оказа прав в очакванията си. В тази ситуация най-важно бе „Етър” да стартира с трите точки и това стана факт за радост на публиката, която не спря да окуражава „виолетовите” през целия мач.

Чистите голови положения и пред двете врати за 90 минути бяха малко. Домакините имаха териториален превес, но рядко стигаха до удобна възможност за стрелба. В 3-ата минута Станкев изведе Генов отдясно, но вратарят пресече удара. В 8-ата минута изстрел отново на Генов бе блокиран от защитник. В 17-ата минута пък Генов центрира и Русков опита удар, но бранител изчисти в корнер. Центриране от фаул на Ивайло Димитров бе боксирано от вратаря Стойчев, а в 35-ата минута пак Димитров бе съборен около границата на пеналта или леко вътре, но реферът Димитър Андреев предпочете да подмине ситуацията. Минута преди почивката и остър удар на Апостолов бе изваден в корнер, но повечето положения идваха от центрирания или статични положения.

Най-чистата възможност за гостите дойде в 53-ата минута, когато след центриране на Петков бе оставен непокрит Николай Павлов, но ударът му с глава мина до гредата.

На почивката Георги Тодоров замени неубедителния Станкев с Джайеоба, като Дайо застана на върха на атаката, а Генов мина отдясно. В 60-ата минута пък на мястото на Русков влезе младият Мартин Райнов, който остави добри впечатления при дебюта си.

Така се стигна и до щастливата 61-а минута, когато Мариян Генов прокара топката директон от корнер през целия куп от играчи и направи 1:0.

Много борбен бе Гайдаров, който се включваше и в атаките и след негово центриране вратарят отново улови. Всъщност най-хубавият момент бе в 68-ата минута, когато отличен удар на Лапантов отдалеч прати топката под гредата, но вратарят успя да извади в корнер. До края на срещата гостите опитаха да пренесат играта напред, но нямаха ясна идея как да изравнят, а етърци поотпаднаха физически и чакаха края на срещата. В крайна сметка най-важното в този първи мач наистина бяха трите точки и „Етър” успя да се пребори за тях и да получи аплодисментите на публиката след последния съдийски сигнал.

„Етър” – „Любимец” 1:0

Голмайстор: 1:0 Генов (61)

Етър“: Цанков, Гайдаров, Костадинов, Русев, Кямил, Апостолов, Лапантов, Станкев (46 Джайеоба, 90 Караиванов), Генов, Димитров, Русков (60 Райнов).

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига