3. Етър свободи трима след контролата срещу Бенковски в Бяла

Етър свободи трима след контролата срещу Бенковски в Бяла

Клубът няма да предложи договори на изкаралите проби халфове Антоний Балъков и Георги Ковачев

Втородивизионният Етър освободи трима футболисти след победата с 3:2 срещу Бенковски в Бяла в контролна среща. Двубоят беше организиран, за да се даде последен шанс да се докажат на дошлите на проби играчи и на резервите.

Клубът няма да предложи договори на изкаралите проби халфове Антоний Балъков и Георги Ковачев. Старши треньорът Георги Тодоров пък реши да освободи Симеон Баев, като договорът му ще бъде разтрогнат по взаимно съгласие.

Тримата играха в спаринга с третодивизионния Бенковски, но не успяха да убедят Тодоров в качествата си.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута, когато при контраатака Пламен Петров навлезе в наказателното поле и изведе Трифон Атанасов, който на празна врата откри.

В средата на полувремето Бенковски пропусна да удвои, след като капитанът Пламен Петров нацели гредата от фаул.

Етър изравни в 29-ата минута след гол с глава на Александър Русков. В следващата атака великотърновци стигнаха до пълен обрат. След груба грешка в отбраната на домакините Светослав Караиванов вкара за 2:1.

В средата на втората част обаче Бенковски стигна до 2:2 след силен удар от 25 метра на Трифон Атанасов. "Виолетовите" все пак стигнаха до победата с гол на Николай Николаев пет минути преди края.

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига