3. Етър загря за старта с 2:0 срещу Синджелич

Етър загря за старта с 2:0 срещу Синджелич

Апостолов и Русев бяха голмайстори

„Етър” взе хубава победа с 2:0 в последната си проверка преди старта за новия сезон, като би петия в сръбската Първа лига „Синджелич“ (Ниш), предаде официалният сайт на клуба. Преди срещата бе представен официално и отборът за новото първенство. Поради контузии мача пропуснаха Станкев, Джайеоба и Гюров, а в игра се появиха още готвещите се с тима Куаме Фидел и Светослав Караиванов, както и дошлият на проби от „Арда” Ахмед Осман.

В 8-ата минута при един сблъсък във въздуха между Алексич и Сечков последният бе откаран с линейка в болница със сериозна аркада и последвали 6 шева, а на негово място влезе Русев.

В 14-ата минута Мариян Генов центрира от корнер и Йордан Апостолов с глава мушна топката в мрежата – 1:0. Нов негов далечен удар мина до самата греда, а за гостите най-чистото положение бе в 31-ата минута, когато Анджелич излезе срещу Цанков, но той майсторски спаси.

Етърци продължиха ударно и до почивката имаха четири възможности. Отлични впечатления остави Ивайло Димитров, който след един опасен удар принуди защитник да вади в корнер. Кямил пък предприе хубав рейд отляво, направи двойно с Генов и излезе срещу вратаря, но би в аут. Удар от средна дистанция на Генов бе спасен от Йович, а в 42-ата минута капитанът изведе Русков, който стреля без забавяне, но вратарят спаси.

В 61-ата минута пак Ивайло Димитров центрира отдясно от фаул и Фидел и Апостолов се разминаха пред голлинията с топката. Параболичен удар на Гайдаров пък принуди вратаря да вади изпод гредата в корнер. Малко преди края Ахмед Осман отне топката от противник ивърна към Генов, но от чиста позиция ударът му мина встрани. Още в следващата атака в 86-ата минута обаче Генов центрира отлично от фаул и включилият се в атаката Ивайло Русев забоде топката в мрежата за крайното 2:0.

Двата клуба ще си сътрудничат и ще си разменят визити и лагери за подготовка, съобщи водачът на сръбската делегация Драган Джорджевич, който е вицепрезидент на футболния съюз, член на комисията по феърплей в УЕФА и президент на „Синджелич”.

„Етър” – „Синджелич” 2:0

Голмайстори: 1:0 Апостолов (14), 2:0 Русев (86)

„Етър“: Цанков, Гайдаров, Костадинов, Сечков (8 Русев), Кямил, Апостолов, Лапантов, Генов, Русков, Димитров, Караиванов (В. Димитров, М. Иванов, Райнов, Илиев, Генчев, Осман, Фидел)

„Синджелич“ (Ниш): Йович, Стойкович, Маркович, Марков, Маринкович, Ристич, Анджелич, Копаревич, Алексич, Н. Стойкович, Стефанович (М. Йович, Станкович, Стоянович, Д.Стефанович, Кнежевич, Стойкович, Кастратович, Костич).

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига