3. Литекс с рутинна победа над Вихрен в Сандански (видео)

Литекс с рутинна победа над Вихрен в Сандански (видео)

Диуф и Бодуров се разписаха за шампионите, момчетата на Любо Пенев с куп пропуски

Българският шампион Литекс спечели поредната си контрола от зимната подготовка (пета, ако считаме за контрола двата мача от по едно полувреме на блиц-турнира в село Вълково), надделявайки с 2:0 над втородивизионния Вихрен на Градския стадион в Сандански.

Старши треньорът на Литекс Любослав Пенев използва почти изцяло различни състави в двете полувремена, а неговите възпитаници отбелязаха по едно попадение във всяка от частите.

През първата точен за тима от Ловеч бе Диуф, който се възползва от силен удар на Георги Миланов, избит с мъка от Бахтерлиев, и успя да се разпише при добавката.

До края на първото полувреме стражът на Вихрен трябваше още на няколко пъти да се намесва решаващо, но той успя да покаже класа и така да запази вратата си от още попадения.

През втората част в игра за шампионите се появиха Александров, Янев, Дока, Здравчев, Руменов, И. Миланов, Венков, Попов и Джерманович, които замениха съответно Голубович, Ненем, Барт, Диуф, Цветанов, Занев, Том, Сандриньо и Бодуров, но това не наруши ритъма на игра на Литекс и съставът успя да стигне до второ попадение в срещата.

То бе изключително красиво и падна след изпълнение на ъглов удар отдясно на вратата на Вихрен, след което топката стигна до Бодуров, а той от своя страна я вкара в мрежата на резервния страж на домакините Симеонов с фантастичен удар със задна ножица.

До края на срещата резултатът можеше да стане далеч по-изразителен в полза на Литекс, но многото пропуски на футболистите в „оранжево” лишиха тима от нова разгромна победа.

Припомняме, че досега Литекс победи с 5:0 Брестник, падна от Лудогорец с 0:1, би Септември (Симитли) с 2:0 и разгроми Монтана с 4:0.
Изненада в Петрич, Фратрия ликува на "Цар Самуил"

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч