3. Литекс загря за ЦСКА с победа 2:0 над Чавдар (Етрополе)

Литекс загря за ЦСКА с победа 2:0 над Чавдар (Етрополе)

Ловчанлии спечелиха с лекота последната си зимна контрола

Литекс завърши с рутинна победа предсезонната си подготовка. В последна зимна контрола преди подновяването на първенството оранжевите победиха с лекота Чавдар Етрополе с 2:0. Момчетата на Христо Стоичков играха разкрепостено и с настроение, но изпуснаха още по-убедителен успех. Красив гол вкара Александър Цветков, пред ловешка публика точен беше и бразилецът Жуниор.

Литекс натисна съперника си от самото начало и бе въпрос на време кога ще падне първият гол. В 27-та минута близо до попадение бе Жуниор, но стражът на гостите прояви рефлекс и отрази удара от упор с глава. След това Ваюши излезе на отлична позиция, но отново Николов се показа на висота. В 32-та минута обаче вратарят нямаше шанс да реагира на разстрелващия шут на Цветков, който получи топката от Ваюши и с атрактивно воле вкара за 1:0. В самия край на полувремето авансът на ловчанлии нарасна на 2:0 след перфектна триходова комбинация. Цветков изведе Ваюши, той с едно докосване пусна към Жуниор и кариоката хладнокръвно се разписа.

Втората част започна с четири промени в състава като, като в игра се появиха младоците Недялков, Грозев, Славчев, Томи Костадинов и стражът Евгени Александров. В 52-та минута Жуниор изведе Ваюши сам срещу вратата, но албанецът изпусна чист гол. Постепенно Камата подмени цялата си единадесеторка и в последната третина на спаринга на терена отборът бе изграден почти изцяло от юноши на Академията. В 80-та минута след меле в наказателното поле младокът Кристиян Петков не успя  да вкара отблизо. Малко по-късно добро взаимодействие между Колев и Костадинов завърши със силен шут на последния покрай дясната греда.

Литекс Ловеч – Чавдар Етрополе 2:0
1-0   Ал.Цветков(32)
2-0   Жуниор(44)

Градски стадион Ловеч, 100 зрители, съдия Ивайло Петров

Литекс Ловеч: Пиргов, Стр.Попов, Ил.Миланов, Бодуров, Божиков, Йеленкович, Ал.Цветков, Ванжер, Ваюши, Г.Миланов, Жуниор (Александров, Недялков, Грозев, Славчев, Костадинов, Гълъбов)

Чавдар Етрополе: Николов, Иванов, Стоилков, Байрев, Мурадов, Димитров, Илиев, Ботев, Етов, Василев, Цветанов(Митев, Каракостов, Георгиев, Николов, Ченешков, Пидев)

23 февруари, ЛИТЕКС - Чавдар (Етрополе) 2:0

Novsport.com проследи контролата на живо с чат-описание на най-интересните моменти, предоставени от пресслужбата на Литекс

===КРАЙ НА МАЧА===

83' Добро взаимодействие между Колев и Костадинов, силния шут на последния профучава покрай дясната греда.

80' След меле в наказателното поле на гостите младокът Кристиан Петков изпуска да вкара отблизо

70' Ченешков пробва силата на удара си извън наказателното поле, но неточно

61' Нови пет смени в състава на оранжевите. Като резерви влизат Динчев, Руменов, Колев, Десподов и Петков

52' Нов отличен шанс пред Литекс. Жуниор извежда Ваюши, но сам срещу вратаря албанецът изпуска чист гол

47' Отлична техника на Ванжер по десния фланг, но Ваюши не успява да засече центрирането му

46' В игра за Литекс се появяват Недялков, Грозев, Славчев и Томи Костадинов.

46' ===НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ===

===КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ===

44' ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! С отлична триходова атака оранжевите матираха гостите за втори път. Авторът на първия гол Цветков изведе Ваюши, който с едно докосване на топката пусна към Жуниор и кариоката вкара за 2:0.

32' ГОЛ ЗА ЛИТЕКС!!! Г. Миланов с диагонален пас намира Ваюши, който сваля топката с глава на връхлитащия Цветков и халфът с разстрелващ удар от въздуха открива резултата.

30' Жуниор подава към Ваюши, но ударът на албанеца отново е майсторски избит от Николов

29' Удар на Цветков от границата на наказателното поле, стражът на гостите сигурно лови

27' Продължително разиграване на Литекс в наказателното поле на съперника, топката е центрирана към Жуниор, който стреля отблизо с глава, но Николов с рефлекс спасява

21' Отличен пробив на Ваюши, който извежда на удобна позиция Жуниор, но бразилецът е в положение на засада.

9' Димитров от гостите открадва топката в средата на терена и се устремява фронтално срещу вратата, но миг преди да шутира Божиков с шпагат предотвратява опасността.

1' ===НАЧАЛО НА МАЧА===
Късна драма на "Бончук"

Бивш нападател на Левски спаси Марек

Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч