3. Нефтохимик победи Дунав с 1:0

Нефтохимик победи Дунав с 1:0

Много битка и един гол за бургазлии на тежкия терен в Долно Езерово

Пред около 100 зрители отборът на Нефтохимик постигна поредна победа в предсезонните контроли. Този път лидерът в „Б” група се наложи над Дунав (Русе) с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Хюсeин Филипов с глава след центриране отляво на Иван Иванов в 74-та минута на мача.

Двубоят предложи доста силова игра от страна и на двата тима, които опитваха да се надиграват на тежкия терен на стадион „Червено знаме” в квартал Долно Езерово. Гостите от Русе стояха добре на терена и успешно противодействаха на по-класния тим на Нефтохимик през голяма част от игровото време.

След мача старши треньорът на бургазлии Димчо Ненов изказа специална благодарност на отбора на Дунав за контролата и му пожела от следващия сезон да заиграе отново в професионалния футбол. Ненов дори бе категоричен, че с този опитен състав, Дунав би се наредил сред първите шест отбора в „Б” група.

Що се отнася до Нефтохимик наставникът отново бе критичен към футболистите, като отбеляза, че в мача са се допуснали някои сериозни грешки, които той не би искал да вижда от своите играчи. Това той отдаде както на добрата игра на съперника, така и на тежкия терен, който предразполагаше към повече борба и твърди единоборства.

В заключение Димчо Ненов заяви, че в последните две седмици от подготовката има да се свърши много работа, за да може отборът на Нефтохимик да защити името и мястото си на лидер във втория ешелон.

Утре футболистите ще направят възстановителна тренировка, след което ще излязат в еднодневна почивка.
Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига