3. Несебър нанесе първо поражение на лидера в Източната втора дивизия Спартак (Варна)

Несебър нанесе първо поражение на лидера в източната Б група Спартак Варна от началото на сезона

Несебър нанесе първо поражение на лидера в източната Б група Спартак Варна от началото на сезона. Домакините бяха по-активни през целия мач и закономерно се поздравиха с успех в дербито на групата. В 13-та минута Христо Марков реализира дебютен гол с фланелката на Несебър и откри за 1:0. Секунди преди почивката, след самостоятелна акция Мартин Стефанов удвои резултата. Гостите заиграха по-активно след почивката, отправиха няколко опасни удара от началото на сезона. Домакините бяха по-ак8тивни през целия мач и закономерно се поздравиха с успех в дербито на грепата.

В 13-та минута Христо Марков реализира дебютенгол. Фанелката на Несебър и откри за 1:0. Секунди преди почивката след самостоятелна акция МартинСтефанов удво ирезултата. Гостите заиграха по-активно след почивката, отправиха няклоко опасни удара към вратата на Мирослав Григоров, а Юрий Иванов разтрене напречната греда в 70-та минута. Мартин Стефанов пропусна да реши мача в 75-та, останал сам срещу Свилен Симеонов, като ударът му премина на сантиметри от дясната греда. В 81-та минута Аврионов остана непокрит в наказателното поле на домакините и вкара гол на надеждата за "соколите", но в 89-та Иван Илианов попари гостите с трето попадение, което бе и последно в мача. Тежка контузия получи капитанът на варненци Ивайн Найденов, който бе откаран в болницата с разкъсан бъбрек. Успехът на несебърлии направи разликата между лидера на три точки преди следващия шести кръг в групата.

Първенство на България, среща от 5-ия кръг на Източната Б група:
Несебър - Спартак(Варна)        3:1 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Христо Марков 13, 2:0 Мартин Стефанов 44,
2:1 Михаил Аврионов 81, 3:1 Иван Илианов 89
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч