3. ОФК”Бдин” Видин наказа „Малеш” Микрево с 2:0 (снимки)

ОФК”Бдин” Видин наказа „Малеш” Микрево с 2:0 (снимки)

ОФК”Бдин” Видин отбеляза само два гола на съперника си от „Малеш” Микрево, но пропусна поне дузина положения. Бдинци се наложиха с 2:0 над своя съперник в мач от 7-ия на Западната "Б" група

ОФК”Бдин” Видин наказа „Малеш”  Микрево с 2:0 (снимки)
ОФК”Бдин” Видин  отбеляза само два гола на съперника  си от „Малеш” Микрево, но пропусна поне дузина положения. Бдинци се наложиха с 2:0 над своя съперник в мач от 7-ия на Западната "Б" група.

Нилолай Цветков-Демона направи най-добрия си мач след завръщането  си в родния град. В 13 минута техничният му удар от фаул премина над куп играчи и спря в мрежата на вратата на гостите.

В 17 минута падна и вторият гол. Отново Ники Цветков поде една една контраатака и ювелирният му пас намери Цветомир Тодоров, който прехвърли технично вратаря на гостите, а на метри от голлинията Боби Борисов я довкара за 4-я си гол от началото на сезона.

Успокоени от резултата, Бдинци подходиха аристократично към гостите и пропиляха над 10 чисти голови положения. Пропуски направиха Марио Метушев, Боби Борисов, Цветомир Тодоров, Любомир Цеков и  Калоян Цветков.

Гостите имаха своя шанс след пряк свободен удар, когато Жежев отправи хубав удар, но в напречната греда.

Втората част премина отново с тотално превъзходство на видинлии. В атаката на Бдинци се включиха и дефанзивните играчи и своя шанс за гол пропуснаха Пепи Трифонов и   Мариян Станчев /направил много силен мач/, а Ники Цветков опита на няколко пъти удари от далеч.

Голмайсторът на ОФК”Бдин” Боби Борисов бе отново на косъм от гола и като стрела надбяга цялата защита на гостите, но би встрани от вратата.

В 77 минута топовният му удар от границата на наказателното поле срещна и напречната греда. Главният съдия Атанас Костадинов, който направи дебют в професионалната „Б” група се справи перфектно с мача, както и неговите помощници.

Над 1 500  зрители се зарадваха на победата и стягат офанзива за дербито в Бяла Слатина с „Чавдар” в следващия кръг.

След мача старши треньорът на ОФК”Бдин” Видин, Альша Андонов заяви „Посвещавам тази победа на действащия кмет на Видин, г-н Румен Видов. Той направи много за футбола и за спорта в града. Доволен съм от момчетата. Могат да играят още по – хубав футбол и ще го да покажат. Нашата идея не е на всяка цена „А” група- подчертавам това- Ако с игра и класиране заслужим промоция ще я гоним. Отново да кажа- Посвещавам тази победа на все още действащия кмет на Видин, г-н Румен Видов- само на него и на на хората които ни вярват.”

Състави:

ОФК”Бдин” Видин-Станислав Антонов, Марян Станчев, Цанислав Карасинкеров, Петър Трифонов, Иван Иванов, Калоян Цветков/к/, Николай Цветков /86м. Иван Мишев/, Цветомир Тодоров /61м. Марио Близнаков/, Марио Метушев/66м. Десислав Русев/, Любомир Иванов, Борислав Борисов.

„Малеш” Микрево- Васил  Василев, Лъчезар Дафков, Николай Дичев, Цветан Антов, Венцислав Стоянов/67м. Марин Георгиев/, Атанас Атанасов, Георги Жежв, Светослав Сакаджийски,Никола Мицански/74м. Румен Кръстев/ , Мартин Станков, Благой Станков.
Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига