3. Пирин е жив! Първи мач и 8 гола за новите "орлета" в Пиринската Бундеслига (снимки)

ОФК Пирин (Благоевград) размаза с 8:0 Рила (Белица) и показа, че талантите в града никнат като гъби

Новият ОФК Пирин (Благоевград) победи с 8:0 Рила (Белица) пред повече от 500 зрителите на стадион „Христо Ботев” в мач от първия кръг на областното първенство зона „Бистрица”.

По два гола за успеха вкараха Манол Занев, Костадин Велков, Йордан Киров, а по веднъж се разписаха Иво Карамфилов и Боби Шопов.Резултатът спокойно можеше да бъде двуцифрен, ако не бяха многото пропуски на футболистите със зелено-бели фланелки пред противниковата врата.

Головата серия за „орлетата” откри Костадин Велков в 11-ата минута след като засече топката  с глава за 1:0. Четири минути по-късно Велков покачи на 2:0 след пас отдясно на Боби Шопов. Класическото 3:0 направи капитанът Манол Занев с удар от дъгата на наказателното поле в 27-ата минута.

До края на първата част Пирин стигна до четвърти гол, а негов автор стана Иво Карамфилов след добавка в 39-ата минута.

През втората част „орлетата” на Костадин Герганчев стигнаха до нови четири гола. Първо три минути след подновяването на играта Минчо Радев удари греда. В 50-ата Боби Шопов направи резултатът 5:0.

В 63-ата минута Йордан Киров се възползва от грешка на вратаря на гостите и на опразнената врата вкара за 6:0. В 68-ата Манол Занев беше точен за 7:0, а в 78-ата Йордан Киров оформи разгромното 8:0 в мача.

В следващия кръг Пирин отново е домакин и приема на стадион „Христо Ботев” отбора на Ветрен (Полена).
Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига