3. Пирин (ГД) победи с 2:0 съименниците си от Разлог (видео+снимки)

Пирин (ГД) победи с 2:0 съименниците си от Разлог (видео+снимки)

Неадекватен съдия изнерви максимално двата състава

Пирин (ГД) победи с 2:0 като гост съименниците си от Разлог в последната контролна среща преди старта на първенството в Западната „Б” група, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Двубоят ще се запомни с неадекватните на моменти отсъждания на главния рефер Тодор Добрев и нервите, които хвърлиха на терена футболистите от двата отбора. Местният арбитър свири с 3 минути по-рано край на първото полувреме и удължи с около 7 минути втората част.

В 15-ата минута на мача Добрев подмина сто процентова дузпа за Пирин (ГД) за нарушение в наказателното поле срещу Виктор Шишков. Малко по-късно в 21-ата минута реферът се реваншира и отсъди пресилен фаул за неврокопчнани на границата на наказателното поле. Зад топката застана Георги Самокишев и в опита си да изчисти Евгени Тунтев си вкара ефектен автогол. В 28-ата и 35-ата минута голмайсторът на Пирин (Разлог) затрудни максимално стража на гостите Абди Абдиков.

През втората част треньорът на неврокопчани Яков Папарков пусна в игра скандалния Орлин Орлинов, който от няколко дни тренира с тима от Гоце Делчев и бившият младежки национал Георги Каранейчев. Именно двамата сътвориха по опасните положения в мача през втората част. В 57-ата минута Каранейчев засече сглава центриране на Ради Моллов в аут. Минута по-късно след негов удар топката срещна левия страничен стълб.

В 63-ата минута Мартин Газиев влезе грубо в краката на футболист от домакините и настана меле на терена, а реферът показа само жълти картони най дейните. В 78-ата минута с нов пропуск за домакините се отчете Тодор Пандев, а четири по-късно Каранейчев направи добавка за крайното 2:0. В самия край на мача Ангел Юсев спаси удар на Богдан Стоянов и запази вратата си суха.

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига