3. Пирин (Гоце Делчев) оглави класирането след класика срещу Бдин

Пирин (Гоце Делчев) оглави класирането след класика срещу Бдин

Тимът от Видин записа първа загуба за новия сезон

Отборът на Пирин (ГД) победи с 3:0 Бдин (Видин) в мач от четвъртия кръг на Западната „Б” група. По този начин момчетата на Яков Папарков изместиха от върха в класирането днешния си съперник.

И трите попадения за неврокопчани паднаха през първото полувреме. Още в 8-ата минута Георги Каранейчев откри резултата, след като засече центриране на Антон Киров.Три минути по-късно Георги Самокишев от фаул покачи на 2:0. Всичко в мача беше решено в 28-ата минута, когато Каранейчев отбеляза трети гол. Той получи извеждащ пас от Николай Димиров и прати топката в мрежата за 3:0.

Гостите останаха с човек по-малко на терена през втората част, когато в 61-ата минута червен картон получи Боби Борисов. В самия край на двубоя Георги Каранейчев можеше да реализира хеттрик, но останал сам срещу вратаря, уцели гредата. В игра за Бдин, както и се очакваше, не се появи бившият капитан на Пирин (ГД) Марио Близнаков, който е контузен.

В 47-ата минута другият бивш футболист на неврокопчани в състава на гостите от Видин - Марио Близнаков, се появи на терена, но и той не успя да помогне на новия си отбор.

След успехът Пирин (ГД) заема първо място с 9 точки, докато Бдин (Видин) се смъкна на четвърта позиция с 7 точки.

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига