3. Пирин пак гази в аматьорския футбол (видео)

Пирин пак гази в аматьорския футбол (видео)

Новият отбор на Благоевград победи Ветрен (Полена) със 7:0

Пирин записа втора убедителна победа в областната група зона „Бистрица”.  На стадион „Христо Ботев” в Благоевград пред около 500 зрители „орлетата” се наложиха с 7:0 срещу Ветрен (Полена). Победата бе втора за Пирин отначалото на сезона в Пиринската бундеслига след като в първи кръг победиха с 8:0 Рила (Белица).

Четири гола за успеха вкараха капитанът Манол Занев, а по веднъж се разписаха Илиян Панчев, Христо Огнянов и Станимир Благоев.
Пирин откри резултата в 14-ата минута след удар от фаул на Манол Занев. Три минути по-късно Радослав Валеов пропусна да изравни след като навърза двама бранители на домакините, но не успя да преодолее стража Георги Богданов.

В 21-ата минута след пробив отдясно на Борислав Шопов, Манол Занев от удобна позиция пропусна да удвои преднината на „орлетата”. В 27-ата минута реферът Драган Стойков отсъди дузпа в полза на Пирин за нарушение в наказателното поле на вратаря Емил Атанасов срещу Костадин Велков. От бялата точка братът на национала Петър Занев – Манол не сбърка за 2:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката в 54 –ата минута Йордан Киров се отчете с пас към Манол Занев, който на празна врата реализира своя хетрик в мача. В 61-ата Илиян Панчев засече от въздуха центриране от корнер за - 4:0. В 72-ата минута отново Киров намери Христо Огнянов в наказателното поле, който елегантно финтира стража на гостите и вкара за - 5:0. Четири минути по-късно пак след пас на Йордан Киров топката стигна до Манол Занев, който се разписа за четвърти път във вратата на Атанасов.

Крайното 7:0 в мача направи Станимир Благоев с прострелян удар в 86-ата минута. В следващия кръг на 17 септември Пирин гостува на тима от Добринище.

Друг отбор от Югозапада, който доскоро играеше професионален футбол - този на Вихрен - победи с 10:0 Спартак (Склаве) у дома в първи кръг от областната група Зона „Струма”. Пет гола за успеха вкара Васил Захариев, на два пъти се разписа Георги Карамитов, а по едно попадение реализираха Кристиян Кръстев, Светльо Саватов и Марио Бачев.
Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига