3. Сензациите в пресата днес

Сензациите в пресата днес

Лишават ЦСКА и Ботев (Пловдив) от домакинство, Коко Динев напуска потъващия Локо (Пловдив)

Наказват червените за мача с Лудогорец, пише "Меридиан мач".

ЦСКА може да по­лучи много тежък удар точно за реша­ващия двубой с Лу­догорец след седми­ца. Заради канонада­та от бомбички и димки на феновете отборът почти сигур­но ще бъде наказан на заседанието на Дисциплинарната ко­мисия на БфС. ЦСКА е с последно предупреждение след мача с Левски и сега веро­ятно ще отнесе санк­ция, като вариантите са мач при закрити врати или лишаване
от домакинство.

В началото на вто­рото полувреме агит­ката на ЦСКА пре­късна мача за някол­ко минути заради ка­нонада от бомбички и фойерверки, които покриха терена. Главният съдия Ивайло Стоянов се принуди да спре ма­ча, за да се разсее димът от бомбичките, който затрудняваше видимостта на фут­болистите. Бразилс­кият вратар Баривие­ра пък избяга около границата на наказателното си поле, страхувайки се да се пострада от хвърле­ните предмети. Улт-расите на ЦСКА за­почнаха да мятат бу­тилки и други пред­мети още през пър­вата част, като това изнерви Том от дома­кините, който хвърли обратно една бутил­ка в трибуните.

Домакините обаче се бяха погрижили за сигурността на стадиона, като пред­варително бяха сва­лили седалките в сектор .

Ботев (Пд) заплашен с лишаване от домакинство, съобщава "Тема Спорт"

Ботев Пловдив е запла­шен с лишаване от дома­кинство за един мач зара­ди изстъпленията на фе­новете си в домакинския двубой от Източната Б група с Черноморец Помо­рие (1:1), разбра "Тема Спорт".

Както е известно, в 85-ата минута на срещата, след изравнителния гол на гостите, отбелязан от Андрей Атанасов, кьм ре­зервната скамейка на по­морийските акули и тере­на полетяха бутилки с ми­нерална вода.

На централната три­буна пък запалянковците скочиха да бият президен­та на Черноморец Калоян Панайотов, който се за­радва бурно на изравни­телния гол. Наложи се по­лицията да изведе и аре­стува най-буйния фен, за да успокои обстановката.

Всичко обаче зависи от това дали делегатът е описал чинно събитията, случили се във въпросната ситуация, или е предпо­чел да си затвори очите. При последното си уча­стие в елита жълто-чер­ните на няколко пъти бя­ха санкционирани заради изцепките на привърже­ниците си.

Така канарчетата мо­же да приемат в сряда Ботев Враца за Купата на България на неутрален терен заради феновете си.

Коко напуска Локо за ЧНГ, пише "Стандарт"

Коко Динев е пригот­вил достоен подарък за вечно недоволните фенове на Локо (Пд), стана ясно след 0:0 с Миньор. Босът призна макар и с половин уста, че ще се раздели с "черно-белите". "Засега оставам, но след Нова година ще преценя", обяви Динев. Той разкри също, че Недан Лукич е спазарен с клуб, кой­то играе в Шампионска­та лига. "В момента ми­нава медицински прегле­ди", каза Динев. През сед­мицата се заговори, че Лукич е в Галац, където е на проби в Оцелул. Мени­джърът му Бранко Милованович отрече, но в Сър­бия не се хванаха на думи­те му. "Лукич е част от на­шата колония в Оцелул, обявиха медиите там.

Скандал с Юнес Бенжалюн пък взриви госту­ването на пловдивчани в Перник. Агитката вдигна плакат срещу него: "Или играй, или си тръг­вай!" французинът поис­ка да бъде заменен на по­чивката, но вместо това доигра мача. Срещата се запомни единствено с ту-палката на Здравко Лаза­ров, която разтресе нап­речната греда, както и с претенциите на домаки­ните за гол в 89-ата ми­нута при спорна ситуа­ция. Бибишков подпали ръкавиците на Стоян Ставрев. Топката мина зад вратаря, но не се раз­бра дали е минала голли-нията или не.
Официално: Обявиха съдиите за кръга във Втора лига

Вижте всички наряди

ОБЗОР: Пирин дръпна на върха във Втора лига

Дубълът на ЦСКА върти реми с Янтра пред Томаш, резултати и класиране

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч