3. СНИМКИ: Банско и Пирин ГД се измъчиха за равен

СНИМКИ: Банско и Пирин ГД се измъчиха за равен

Тимът от Гоце Делчев завърши срещата с човек по-малко

Дербито от петия кръг на Западната Б група между Бански и Пирин Гоце Делчев не излъчи победител. Двата тима постигнаха равенството 1:1 на стадион „Свети Петър”, а гостите завършиха срещата с човек по-малко след втория жълт картон на Веселин Здравков.

Първи откриха резултата домакините след попадение на Валентин Валентинов, а Мартин Газиев вкара много красив гол през второто полувреме след пряк свободен удар. Гостите от Гоце Делчев можеха и да победят, но двете греди, които удариха, попречиха това да се случи.

Футболистите на Банско започнаха ударно първото полувреме и с даването на първия съдийски сигнал домакините наложиха натиск, владееха повече топката и напълно логично стигнаха до гол. В 8-ата минута Валентинов засече пас на юношата на Левски Павел Петков. Той центрира в наказателното поле след добър пробив, там неговият съотборник хладнокръвно овладя и от непосредствена близост се разписа.

След това попадение възпитаниците на Войн Войнов видимо се отпуснаха и играта се изравни. На няколко пъти гостите от Гоце Делчев можеха да изравнят, но късметът не беше на тяхна страна. Георги Самокишев изпрати истинска бомба към Тодор Кючуков от пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри от дясната греда.

Малко по-късно Каранейчев пропусна най-честито положение за Пирин. В 22-ата минута той навлезе в наказателното поле и отправи много техничен удар, но кълбото се удари в сглобката на вратата. До края на частта и пред Петър Лазаров се откри възможност да възстанови равенството, но и неговият удар не намери очертанията на вратата.

В началните минути на второто полувреме качеството на футбола значително се понижи. Играта се накъса от множеството нарушения, а главният съдия имаше доста работа и показа голям брой жълти картони. Въпреки това футболистите от Гоце Делчев бяха по-настоятелни и напълно заслужено стигнаха до изравняване. Мартин Газиев изпълни пряк свободен удар, като топката бе заложена на сериозна дистанция, шутира много силно, кълбото се удари в горната греда и влезе във вратата на безпомощния Кючуков. Гостите се опитаха да осъществят пълен обрат, но до повече голове така и не се стигна.

В 64-ата минута Лапантов изведе с прецизен пас Каранейчев, който излезе сам срещу вратаря, опита се да го прехвърли елегантно, но гредата за втори пъти спаси тима на Банско.

В 80-ата минута се стигна до най-спорното положение в срещата. Тогава Киров събори в наказателното поле Кьосов, но главният съдия сметна, че действията на играча на Пирин ГД са позволени и не отсъди наказателен удар.

Гостите не само че не стигнаха до победата, но и завършиха срещата с човек по-малко. Веселин Здравков получи втори жърт картон в добавеното време.

Край на мача.

93 Втори жълт картон за Веселин Здравков след грубо нарушение.

90 Четири минути добавено време.

87 Ангел Маджиров ще поиграе до края на мача.

87 Последна смяна и за Пирин ГД. Петър Лазаров напуска.

80 Претенции на домакините за дузпа. Киров събори Кьосов в наказателното поле, но съдията остана безмълвен.

78 Виктор Шишков влезе на негово място.

78 Николай Димиров е заменен.

76 Жълт картон за Иван Топузов, който спря непозволено атака на гостите.

75 Давид Гълъбов ще довърши двубоя.

75 Последна смяна за Банско. Голмайсторът Валентинов е заменен.

70 След гола футболистите на Пирин се опитаха да удвоят преднината си, но без успех, след което Банско поеха иницативата.

68 Благой Наков е изборът на Войнов.

68 Втора смяна за Банско. Самир Аесс излиза

64 Лапантов изведе Каранейчев сам срещу Кючуков, но ударът му срещна дясната греда.

60 Гол за Пирин ГД! Мартин Газиев изпълни мощно пряк свободен удар, топката се удари в горната греда и влезе във вратата на Кючуков.

59 Качеството на футбола в началните минути на частта видимо спадна. Играта се накъса от множество нарушения, главният съдия показа редица жълти картони

57 Веселин Здравков също получава жълт картон, както и Вайс Кьосов.

56 Жълт картон за Валентинов заради реплики към съдията.

55 Румен Лапантов влезе на негово място.

55 От Пирин Никола Николов излиза.

54 Вайс Кьосов ще довърши срещата.

54 Първа смяна за Банско. Павел Петков излиза.

53 Мартин Газиев получава жърт картон.

49 Жълт картон за Петър Лазаров заради симулация. Той падна в наказателното поле на Банско, за да си изпроси дузпа, но съдията не му се върза.

Начало на втората част.

Край на първото полувреме.

Равностойна игра като цяло през първото полувреме. Няма териториално преимущество на нито един от двата състава.

37 Жълт картон за Георги Каранейчев заради нарушение срещу Петьо Динков в центъра на терена.

33 Петър Лазаров тръгна от дясно намери Никола Николов и той от дъгата на наказателното поле стреля силно и  топката мина опасно близо до гредата.

25 Кметът на Банско Александър Краваров дойде на стадиона, въпреки че беше обиден на тима за слабите изяви от миналия сезон.

22 Греда за Пирин! Георги Каранейчев навлезе в наказателното поле и се опита да изненада Кючуков с техничен удар, но прати топката в сглобката на вратата.

17 Шанс и за Пирин ГД. Веселин Здравков засече от пряк свободен удар, но не успя да преодолее Кючуков.

16 Опасност пред вратата на тима от Гоце Делчев. Петков центитра от фаул, Калайджиев засече с глава от точката за дузпа, но в аут.

13 Георги Самокишев изпълни пряк свободен удар от сериозна дистнация и топката премина на сантиметри от дясната греда.

8 Гол за Банско! Валентин Валентинов  засече пас на Павел Петков в малкото наказателно поле и от непосредствена близост даде преднина за своите.

Начало на мача.

15 минути преди началото на мача около 300 фенове от Гоце Делчев вече са заели местата си по трибуните. Привържениците на Банско се очаква да дойдат малко преди първия съдийски сигнал, като за момента има около 20-30 души.

Банско: 1. Тодор Кючуков, 17. Слави Шопов, 14. Иван Топузов, 4. Дзефир Катунчев, 15. Димитър Крушовски –к, 18. Георги Ангелов, 13. Самир Аесс, 22. Павел Петков, 10. Георги Калайджиев, 19. Петьо Динков, 9 Валентин Валентинов

Резерви: 12. Иван Христов, 7. Георги Кабръков, 2. Йордан Лечов, 21. Благой Наков, 11. Давид Гълъбов, 16. Ваис Кьосов, 5 Васил Туджаров

Старши треньор: Войн Войнов

Пирин ГД: 12. Абди Абдиков, 6. Веселин Здраков, 5. Любомир Гуцев, 16. Георги Самокишев, 10. Мартин Газиев, 8. Петър Лазаров –к, 14. Радослав Моллов, 19. Георги Каранейчев, 21. Николай Димиров, 17. Никола Николов, 22 Антон Киров

Резерви: 1. Ангел Юсев, 2. Симеон Баев, 7. Борис Шиндов, 15. Илия Карапетров, 18. Румен Лапантов, 20. Ангел Маджиров, 11 Виктор Шишков

Старши треньор: Яков Папарков

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига