3. Спартак удържа Ботев за 1:1 пред фантастичната публика в Пловдив

Спартак удържа Ботев за 1:1 пред фантастичната публика в Пловдив

Тимонов даде аванс на "канарчетата", но Каталиев донесе точката на "соколите" след почивката

Спартак Варна удържа реми срещу Ботев Пловдив на врящия котел на стадион „Христо Ботев”. 5 000 души за пореден път създадоха уникална атмосфера на Колежа, но „канарчетата” изпуснаха много положения и не можаха да се доберат до победата. В крайна сметка голове на Тодор Тимонов и Деян Каталиев фиксираха крайното 1:1.

Мачът започна в мудно темпо, а домакините бяха по-активни въпреки неумолимата жега. Ботев вкара гол още в 7-ата минута, но попадението на Атанасов бе отменено поради засада.

Все пак в 16-ата минута Тодор Тимонов – Лимона намери мрежата зад Славов. Тимонов овладя добре пред наказателното поле, обърна се и с бомбен удар намери горния десен ъгъл на мрежата за 1:0 в полза на Ботев Пловдив. Този гол хвърли в екстаз екзалтираните фенове на „жълто-черните”, но някак си приспа играчите на Петър Хубчев.

Варненци отправиха първия си удар към вратата на Ботев чак в 22-ата минута, когато Станчев стреля в аут. След 30-ата минута по трибуните настана латиноамериканска атмосфера, след като „бултрасите” пуснаха 7 димки и 2-3 бомбички. Други голове до почивката обаче не паднаха.

Спартак Варна започна отлично втората част. Още на полувремето в сектора на гостите, където нямаше агитка, се появи голям транспарант с надпис „Срещу общинската мафия в Спартак Варна”. Деян Каталиев изравни резултата в 52-ата минута. След добро двойно подаване, Каталиев влезе в наказателното поле на Ботев и с премерен удар опъна мрежата зад Амбарцумян.

Изравнителното попадение доведе до подем в редиците на варненци, а агитката на Ботев опита да вдигне тима с мощна подкрепа. Петър Хубчев опита да вземе победата като пусна в игра Александър Александров – Кривия вместо Тимонов.

Бившият плеймейкър на Левски наистина раздвижи атаките на „канарчетата”, но нямаше шанс пред гола. На 3 пъти той можеше да се разпише: първо Кривия опита атрактивна задна ножица, но стреля в аут, а после на 2 пъти с глава също не намери рамката на вратата.

Спартак отпадна физически в последните минути и играчите на Димитър Трендафилов започнаха да бавят играта. Това обаче се оказа достатъчно за „соколите” да измъкнат точка от Пловдив.

Така Ботев вече има 4 точки в Източната „Б” група след 2 мача, а Спартак остана с 1.

Ето и най-интересните моменти от мача:

90+5 Край на мача! Дербито Ботев Пловдив - Спартак Варна остана без победител: 1:1
 90+3' Фен на Ботев показа голо дупе на стадиона в Пловдив. Стюардите го извеждат извън терена.
90+3' Кривия стреля.
 90' Много силен финален щурм на Ботев. Досега обаче "канарчетата" нямат шанс пред гола.
 90' 5 минути добавено време.
 88' След тежък сблъсък за една висока топка двама играчи останаха да лежат на терена.
 86' Резервата Петров излиза контузен, вместо него Андреев за варненци.
 84' Аргиров пропусна за домакините с глава.
79' Засада на Кривия и гостите пак бавят играта.
 79' Луго излиза, Петров в игра за Спартак Варна.
 77' Йордан Христов стреля силно, но топката мина на сантиметри от гредата на Спартак.
 76' Александър Александров пак имаше шанс - Кривия стреля с глава в аут.
 75' Курдов се забави, но Неделев центрира добре, Кривия направи страхотна задна ножица, но топката лети над вратата.
74' Байрев влиза
 74' Петър Атанасов излиза.
72' Каталиев получава жълт картон за реплика към съдията.
 Жълт картон за Петър Атанасов за фаул срещу Каталиев.
70' Контра за Спартак, Беадиров пробва отдалеч, но в аут.
 70' Хубаво центриране на Кривия, но Славо боксира добре и изчисти
 61' Вместо него Александър Александров - Кривия
 61' Тодор Тимонов - Лимона е заменен от Петър Хубчев.
 60' Страхотно спасяване на Амбарцумян! Стражът отрази един удар по земя от границата на наказателното поле, а после удар с глава лети в аут над вратата на домакините.
54' Агитката на Ботев опитва да надъха своите с песни.
52' 1:1!!! Каталиев направи хубаво двойно подаване със свой съотборник, влезе в наказателното поле и с премерен удар опъна мрежата зад Амбарцумян! Спартак Варна изравнява!
48' Центиране отляво и удар с глава на Неделев, но вратарят на гостите
46' В сектора за гости няма хора, но има голям транспарант, който гласи: "Срещу общинската мафия в Спартак Варна"
 46' Начало на второто полувреме.
На полувремето' Апостол Попов напуска стадиона.

45' Край на първото полувреме! 1:0 за Ботев срещу Спартак!
 Жълт картон за Георги Динков от Спартак Варна.
44' Тимонов стреля от границата на наказателното поле право в ръцете на Славов.
43' Атанасов шутира от 25 метра над вратата на Спартак Варна
42' Йодран Христов центрира, Гуджев стреля от 30 метра, но бранител на гостите застана на пътя на топката
 40' Атанас Курдов извърши пореден фаул в атака, помогна си с ръка при битка на втория етаж.
Жълт картон за Генади Хуан Алберто Луго.
Пробив на Гуджев и груб фаул срещу него.
36' Станчев бе непокрит в наказателното поле, но той пак не уцели вратата и стреля над нея
 35' Пас в наказателното поле за Атанас Курдов, но той се замота и съдията свири фаул в атака.
 34' Жълто-черни димки оцветиха още повече атмосферата на стадиона. Поредна бомбичка и 7 димки създават латиноамериканска атмосфера в агитката на домакините.
32' Засада на Йордан Петков, който се измъкна зад отбраната на Ботев.
31'Страничният съдия си навлече гнева на агитката като даде един очевиден тъч за Ботев в полза на Спартак
 30' Подаване на Курдов, той изведе Христов, но последният стреля над напречната греда от 7-8 метра.
29' Играч на варненци изпълнява тъч в английски стил, но Амбарцумян скача и лови.
29' Опасно центриране в наказателното поле на Спартак, но всички играчи се разминаха с топката.
 28' Хитро подаване зад отбраната на домакините, но Амбарцумян излезе предвидливо и лови.
 26' Хубав пас в дълбочина на Тимонов към Христов, но защитник на Спартак изби в корнер. от който нищо не последва.
 23'  Съдията Апостолов дава кратка почивка на двата отбора да пият вода. Жегата в Пловдив наистина мори играчител.
 22' Първи удар за Спартак Варна. Станчев стреля в аут
22' Претенции за дузпа от страна на домакините, но съдията остана безмълвен
 22' Феновете на Ботев се хванаха под ръка и започнаха да скачат по трибуните, като създават уникална атмосфера
 20' Играта след гола се успокои, действията се развиват предимно в центъра.
18' Страхотен пробив на Неделев, двойно с Курдов, но в полседния момент удара му бе блокиран и вратрят лови топката
17' Страхотно попадение на Тимонов, което хвърли в екстаз 5 000 души по трибуните
 16' Тимонов овладя топката пред наказателното поле и с бомбен удар с левачката прати топката в горния десен ъгъл на Славов! 1:0 за Ботев!!!
 12' Публиката на Ботев аплодира един неуспешен удар на Илиев от 20 метра, който прати топката в аут.
 11' Играта е спряна, Станчев се хвана за кръста, но не се наложи лекарска намеса и той се изправи.
10' Центриране в наказателното поле на Спартак, но топката не достигна до Курдов.
9' Нарушение на Неделев в атака
 8' Контузеният защитник на ЦСКА Апостол Попов е на стадиона в Пловдив да наблюдава мача.
 8' Беадиров получава лекарска помощ след нарушение на Атанас Курдов срещу него в атака.
 7' Ботев вкара гол чрез Петър Атанасов, но съдията не зачете гола, защото играчът е извършил нарушение в атака.
 6' Нарушение срещу Курдов и пряк свободен удар от добра позиция, но ниощо не излезе от фаула и атаката се притъпи.
 5' Засада на Наско Курдов.
 5' Стадионът не е пълен заради много горещото време в Пловдив
 Шут на Тимонов от почти 40 метра излезе много над вратата на гостите.
 4' Първа бомбичка на стадион "Христо Ботев"
2'  Корнер за Спартак Варна още в самото началото, защитник на Ботев изчисти.
 Начало на мача!
 5 000 привърженици на "канарчетата" вече са заели места по тринубите на стадион "Христо Ботев" в Пловдив. Гостите от Варна няма да нъдат подкрепяни от своя агитка в този мач.
 Ето стартовите състави на двата тима:

Ботев Пловдив
: 1. Амбарцумян 33. Аргиров 13. Граджалов 6. Байрев 17. Димитров 10. Тимонов (к) 19. Гуджев 11. Христов 8. Неделев 39. Курдов 16. Атанасов

Резерви: 23.Николов 2. Василев 30. А. Александров – Кривия 7. Асенов 14. Рахов 27. Н. Димитров 3. Д. Байрев

Старши треньор: Петър Хубчев

Спартак Варна: 1 Славов 4. Генади Хуан Алберто Луго 3. Дончев 5. Иванов 32. Бинков 70. Кателиев 15. Илиев (к) 77. Станчев 8. Г. Димитров 9. Петков 22. Беадиров

Резерви: 12. Марков 23. Венков 7. Петров 19. Костадинов 14. Димов 10. Андреев 99. П. Иванов

Старши треньор
: Димитър Трендафилов
Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига