3. Трима от Банско аут за дербито в Симитли

Трима от Банско аут за дербито в Симитли

Трима футболисти на Банско отпаднаха от групата за предстоящото гостуване в събота на Септември (Симитли) в мач от 6-ия кръг на Западната „Б” група.

Това са вратарят Костадин Янев, който си има семейни проблеми, Ваис Кьосов, който е пипнал вирус и Зефир Катунчев, който има проблеми с адукторите.

Старши треньорът Воин Войнов каза, че и тримата няма да се оправят до събота и ще пропуснат двубоя със Септември (Симитли).

Наставникът на Банско не вини вратаря Тодор Кючуков за изравнителното попадение в мача срещу Пирин (ГД). Тогава в 60-ата минута Мартин Газиев с удар от около 35-метра вкара за 1:1.

Според Войнов причината за гола е стената, която е била на 11 метра, а не на 7, както е по правило. Второ при удара тя се е разцепила, и накрая вече идва вината на вратаря, който закъснял да покрие ъгъла. Като главен виновник за гола, Войнов изтъкна авторът на изпълнението футболиста на противниковия отбор - Мартин Газиев.

За равенството Войнов обвинява и рефера Драган Стойков от Благоевград, който не свири чиста дузпа за нарушение на Киров срещу Кьосов в наказателното поле в края на мача.

Като цяло обаче опитният специалист призна и добрата игра, която демонстрира отборът на Пирин (ГД) и е на мнение, че равенството е закономерно.
Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига