3. Веско Стойков с хетрик за Банско, пропуска дузпа

Веско Стойков с хетрик за Банско, пропуска дузпа

Преотстъпеният за един сезон от Пирин на ПФК Банско Веселин Стойков се отчете с хеттрик при победата на неговия отбор с 3:2 срещу Пирин 2001 на Ивайло Андонов. Това бе седми гол в контролите с екипа на ПФК Банско за бившия младежки национал, който през зимата бе върнат обратно в Пирин от ЦСКА.

Срещата на стадион "Свети Петър" в Банско започна с тотален натиск на домакините, които пропуснаха да поведат в резултата, а в началните минути се отчете Вайс Кьосов. Противно на логиката гостите от Благоевград откриха резултата и смълчаха около 200 привърженици на домакините в 22-ата минута.

Тогава Ивайло Иванов стреля, Иван Христов изби в първия момент, но при добавката на Станислав Костов нямаше какво друго да направи освен да извади коженото кълбо от мрежата. Преди това Костов отново се бе озовал сам срещу вратаря на домакините, но стреля в страни от вратата му.

В 23-ата минута бившето "орле" Веселин Стойков изравни  с хубав гол за 1:1, а за удар без топка в 29-ата минута на мача срещу Ивайло Иванов, на Димитър Петков от ПФК Банско бе посочен пътят към съблекалните с директен червен картон. Само минута по-късно възпитаниците от частната школа на Ивайло Андонов отново поведоха в резултата, а отново прегръдките на своите съотборници бе Станислав Костов, който вкара за втори път в мача.

Веселин Стойков възстанови статуквото в резултата в 38-ата минута, а три минути преди да свърши полувремето подцени вратаря на гостите Атанас Кирилов и пропусна от бялата точка. Все пак той се реваншира и вкара още в 44-ата минута от началото на мача своя трети гол. Този резултат впоследствие се оказа и краен. Така Банско приключи с победа в контролите от предсезонната си подготовка и на 8 август приема Белите орли в първия кръг на новия шампионат.