3. Ялов нападател провали Септември (Симитли) срещу Шумен

Ялов нападател провали Септември (Симитли) срещу Шумен

Шумен засили отбора на Септември (Симитли) към участие в Югозападната „В” група през следващия сезон, след като днес футболистите на Енрико Пичони изтръгнаха успех с 1:0 при визитата си от 9-ия кръг на „Б” група.

Единственото попадение вкара Емануеле Морини минути преди края на срещата, съобщи кореспондент на Novsport.com.

Основният виновник за провала на Септември (Симитли) е яловият нападател Костадин Аджов, който пропусна дузпа в началото на второто полувреме.

Иначе домакините от Септември (Симитли) тотално надиграха съперника, но нацелиха две греди. Още в 4-ата минута след центриране Костадин Аджов стреля с глава, но кълбото премина встрани от вратата. Десет минути по-късно удар на Радослав Бачев бе отразен от вратаря на гостите Тодоров. Най-чистото положение в края на полувремето се отвори пред Фидел Куаме.

Котдиворецът не успя да намери рамката на вратата от малкия пеналт и стреля над нея. Веднага след почивката в 46-ата минута, домакините получиха право на дузпа за нарушение на Димитър Витанов срещу Андреас Васев. Зад топката застана Аджов, който обаче прати топката високо над вратата. В 54-ата минута Витанов изчисти топката от голлинията след удар на капитана на Септември (Симитли) Радослав Митревски. В 56-ата минута след мощен удар на Антонио Кароца топката срещна напречната  греда.

Това бе и първото по-сериозно положение в полза на гостите от Шумен. Три минути  по-късно и Септември (Симитли) удари греда, след  опасен изстрел на Божидар Васев от дъгата пред наказателното поле. Отново гредата спаси гостите от Шумен в 75-ата минута след удар с глава на Антонио Михайлов.

Три минути преди края на срещата юношата на Пирин в състава на Шумен Илиян Христов бе изпуснат от централните защитници на Септември (Симитли), след което подаде към Емануеле Морини, който на празна врата реализира и донесе победата на гостите.

Така Септември остана без победа и заема предпоследното 13–о място с 3 точки.

Стартови състави:

Септември (Симитли): Васев (ж.к), Тодоров, Митревски, Иванов, Бачев (ж.к), Балтов, Б. Васев, М. Николов (68-Лулейски), Аджов, Куаме ( 56- Михайлов), А. Васев (77-Попвасилев).

Шумен: Тодорв, Витанов, Кароца (ж.к), Десподов, Зюмбюлев, Илиев (75-Христов), Чизола, Де Чезаре (ж.к), Морини (ж.к), Хамди ( ж.к)- 46-Мехмедов), Димитров.

Желев: Мачът с Добруджа е дерби за челните позиции

Треньорът на Етър говори преди мача с Добруджа

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига