3. Юношите на Чавдар откраднаха победата на Спортист

Юношите на Чавдар откраднаха победата на Спортист

Тимът от Етрополе стигна до 2:2, въпреки че губеше с 0:2

Чавдар (Етрополе) и Спортист Своге изиграха зрелищен в двубой от шестия кръг на Западната Б група. Двата тима завършиха наравно 2:2, като „шоколадите” могат само да съжаляват, че не се поздравиха с трите точки, защото след първото полувреме водиха с 2 гола.

Герои за Чавдар се превърнаха бразилеца Диего и дошлият от ЦСКА Томи Костадинов.

Първото полувреме премина изцяло под контрола на Спортист и логично е оттеглиха на почивката с два гола преднина. През вторите 45 минути обаче юношите на Етрополе се активизираха  и надиграха противника си, като дори можеха и да спечелят, но късметът не бе на тяхна страна.

В друг двубой от кръга Пирин Гоце Делчев и Сливнишки герой също завършиха наравно, но безрезултатно.

Мачът беше  без положения  и се проведе на тежък терен, защото е валя силен дъжд, а преди това са го поливали,  за да омекне. Гостите от Сливница бяха забъркали здрав бетон, единствените положения създаде Юлуан Куртелов.  В  67-ата негов удар минава близо до горната греда. В 78-ата отново той успя да се освободи от опеката на бранител и преодоля вратаря, но на празна врата пропусна.

Стражът на Сливнишки герой  Янко Димитров бе най-добрият за своите на терена. Той спаси няколко много опасни удара и измъкна тима си от разгром.

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига