2. Зимни спортове
  3. Антон Шипулин над всички в спринта в Антхолц

Антон Шипулин над всички в спринта в Антхолц

Анев и Клечоров отново в първите 30

Антон Шипулин записа първа победа в своята кариера, след като днес финишира първи на спринта, валиден за Световната купа по биатлон, който се проведе в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Руснакът беше безпогрешен в работата си с малокалибреното оръжие и измина 10 километровото трасе за общо време от 23:36.2 минути.

100-процентов в стрелбата си беше и завършилият втори Михаел Грайс. Опитният германец, обаче, изостана от времето на победителя с 10 секунди. Третата позиция завоюва набиращият все по-голяма скорост Ларс Бергер. Норвежецът за пореден път показа страхотните си бегови способности и с 1 пропуск на „правия“, финишира с пасив от 20.5 секунди. В шестицата попаднаха още левичарят Симон Едер от Австрия, представителят на домакините Кристиан Де Лоренци и исполинът в тима на Швеция Карл Йохан Бергман.

В състезанието участие взеха и трима българи. След перфектна работа с малокалибреното оръжие, Михаил Клечоров и Красимир Анев отново намериха място в първите 30, като Мишо се нареди 23-ти с пасив от малко над минута от времето на победителя, а Краси остана само на 2 места зад него. Третият ни участник Владимир Илиев отново не успя да покаже на какво е способен и със 70% в стрелбата завърши едва 82-ри.

Лидерът в генералното подреждане Тарей Бьо се провали в днешния старт и финишира едва 51-ви с цели три неулучени мишени. Все пак младият норвежец продължава да бъде лидер с актив от 572 пункта. Втори  с 560 е неговият сънародник Емил Хегле Свендсен, а третата позиция окупира Михаел Грайс с 447 точки.
Следващият старт при мъжете ще бъде в събота, когато ще се проведе вторият за сезона масов старт на 15 километра. Най-вероятно там участие отново ще вземе и нашият биатлонист Краси Анев.