2. Зимни спортове
  3. Бергер триумфира в преследването

Бергер триумфира в преследването

Норвежката Тора Бергер спечели преследването на 10 километра за жени, старт от Световната купа по биатлон в шведския курорт Йостерсунд.

Норвежката Тора Бергер спечели преследването на 10 километра за жени, старт от Световната купа по биатлон в шведския курорт Йостерсунд.

Бергер поведе още след първите метри и направи само една грешка на последната стрелба, като финишира първа с време 33 минути, 56,9 секунди.

Каиса Макарайнен от Финландия зае второто място с два пропуска в стрелбата, на 33,2 секунди след победителката.

Трета е германката Магдалена Нойнер на 1:24,4 минути след Бергер (4 грешки в стрелбата).

В преследването трябваше да участват и българките Ния Димитрова и Емилия Йорданова, но двете не стартираха в надпреварата.

В генералното класиране след три старта начело е Магдалена Нойнер със 156 точки, следвана от Каиса Макарайнен 145, Тора Бергер 126 и други.