2. Зимни спортове
  3. Бьорн Фери завърши първи в преследването в Руполдинг

Бьорн Фери завърши първи в преследването в Руполдинг

Шведът Бьорн Фери спечели преследването на 12 километра и половина с четири стрелби от световната купа по биатлон за мъже в Руполдинг

Шведът Бьорн Фери спечели преследването на 12 километра и половина с четири стрелби от световната купа по биатлон за мъже в Руполдинг (Германия). Фери завърши с време 31:56.6 минути, като не направи грешки в стрелбата. Втори се нареди Мартен Фуркад от Франция(на 4,9 секунди зад Фери), а трети бе немецът Михаел Грейс (на 7,4 секунди зад Фери).

Водач в класирането за Световната купа е норвежецът Тархей Бое, който днес бе четвърти. Бое е с 12 от общо 16 старта, като е с 572 точки. След него е Емил Хегле Свендсен от Норвегия с 536, а французинът Мартен Фуркад е трети с 397.

Българинът Красимир Анев завърши на 37-о място на 2:47,3 минути от първия Фери. Михаил Клечеров бе 47-ми, на 3:56.7 минути зад лидера.