2. Зимни спортове
  3. Четвърта поредна победа за Тора Бергер

Четвърта поредна победа за Тора Бергер

Норвежката Тора Бергер записа четвърта поредна победа в индивидуална дисциплина за Световната купа по биатлон, след като спечели масовия старт на 12,5 км за жени в италианския зимен център Анхолц-Антерселва.

Бергер триумфира след драматичен финален спринт, изпреварвайки с 0,6 секунди французойката Лор Брюнет.

Тора Бергер направи два пропуска в стрелбата, но въпреки това финишира първа с 33:56,3 минути и записа 11-а победа в кариерата си.

Брюнет бе близо до първа победа за сезона, но на последната стрелба трябваше да завърти една наказателна обиколка и това й коства първото място.

Трета остана Даря Домрачева (Беларус), която стреля чисто, но финишира на 5,8 секунди след победителката.

Финландката Каиса Макарайнен бе дисквалифицирана, но въпреки това запази първото място в генералното класиране с 560 точки.

Втора е Хелена Екхолм (Швеция) с 546, а трета - Андреа Хенкел (Германия) с 523 точки.