2. Зимни спортове
  3. Чонгаров спечели и втория гигантски слалом в Боровец

Чонгаров спечели и втория гигантски слалом в Боровец

Българинът затвърди отличната си форма като спечели и днешния гигантски слалом

Никола Чонгаров затвърди отличната си форма като спечели и днешния гигантски слалом за купа „Бороспорт”, съобщиха от БФСки.

На писта „Петър Попангелов” в Боровец 21-годишния национал постигна общо време от 2:13,11 мин. Отново втори е Георги Георгиев – 2:14,49 мин. Третото място както и вчера си спечели румънецът Йоан-Габриел Нан – 2:15,10 мин. Стартираха 65 алпийци от България, Гърция, Румъния, Македония, Сърбия, Кипър, Турция, а състезанието завършиха 44.

При жените първа е водещата ни националка Мария Киркова с 2:18,75 мин, пред Юлия Крачун (Рум) – 2:20,79 мин и Силвия Маджарска – 2:25,51 мин.

Победител в комбинацията за купа „Бороспорт” при мъжете е Никола Чонгаров, а при жените Мария Киркова. Двамата получиха по 300 евро от наградния фонд.